UA

П'ятниця, 09 квітня 2021 16:54

У ЛьвДУВС відбулася всеукраїнська конференція здобувачів вищої освіти «Право. Комунікація. Суспільство»

(1 Vote)

У ЛьвДУВС відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти «Право. Комунікація. Суспільство». Цьогоріч захід проходив дистанційно. Учасники дискусії спілкувалися не лише українською мовою, але й іноземними - англійською, французькою та німецькою.

Юних науковців привітала проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська:

«Ця конференція має понад 20-річну традицію. За цей час ми змістили акценти з мовно-культурологічного контексту на суспільно-комунікативний. Але однозначно центральним об’єктом обговорення залишається право. Адже право – це засіб комунікації держави з усіма, хто перебуває на її території, а також інструмент упорядкування співжиття у суспільстві. Наскільки ми хочемо, щоб суспільство було толерантним до нас, настільки ми самі маємо бути толерантними до оточення. Бажаю всім учасникам конференції жвавої комунікації та мовного порозуміння».

Робота конференції проводилася за декількома напрямками. Здобувачі вищої освіти спілкувалися про становлення професійної компетентності засобами іноземної мови, формування національних та загальнолюдських цінностей як складових виховання мовної особистості. Учасники онлайн-зустрічі обговорювали актуальні проблеми діяльності правозахисних та правоохоронних органів. Крім цього, дискутували про використання різних форм та технологій дистанційного навчання у період пандемії.

Йшлося також про інтернет-піратство, державне право, кіберзагрози, можливість поліцейської місії ЄС із підтримання миру на Сході України. Торкалися проблем боротьби з насильством в контексті проєкту «ПОЛІНА» та ролі кримінальних психологів в діяльності правоохоронних структур.

Здобувачі презентували дослідження на теми перспектив розвитку інформаційної безпеки в Україні, участі перекладача у кримінальному процесі, найчастіших причин ДТП та багато іншого.

Модераторами конференції були науково-педагогічні працівниці кафедри іноземних мов та культури фахового мовлення факультету № 2 Мар’яна Кащук, Роксолана Запотічна, Андрій Герасимович та Оксана Федишин.

Загалом до обговорення долучилися представники багатьох вишів України.

За результатами цього наукового заходу планується впорядкувати збірник тез і виступів молодих науковців.