UA

Четвер, 08 квітня 2021 16:57

У ЛьвДУВС відбулися регіональні навчання з антикорупційного законодавства та правил етичної поведінки

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ такі навчання відбуваються вже вдруге. Цьогоріч захід проходив на онлайн-платформі ZOOM. До обговорення долучилися понад 250 працівників апарату Міністерства внутрішніх справ України, Науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів, Територіальних медичних об’єднань, Регіональних сервісних центрів в Закарпатській, Львівській, Волинській, Тернопільській та Рівненській областях.

Привітав учасників заходу ректор ЛьвДУВС Роман Благута. Очільник вишу відзначив, що завдяки технічним можливостям сьогодення учасники з різних куточків України мають можливість віртуально зустрітися, поспілкуватися, почути новели законодавства та думки експертів, висловити свою точку зору. Крім цього, Роман Благута підкреслив важливість конструктивної дискусії стосовно різних проблемних питання, з якими стикаються територіальні підрозділи, діяльність яких координується Міністерством внутрішніх справ України.

Начальник відділу управління запобігання корупції та проведення люстрації Міністерства внутрішніх справ Сергій Яременко також долучився до привітань. Він підкреслив, що таке навчання відбувається в рамках виконання Антикорупційної програми МВС України на 2020-2022 роки.

«Кожен рік законодавство змінюється та розвивається. Відтак, ми намагаємося проводити такі заходи систематично та залучати максимальну кількість працівників апарату та інших структурних підрозділів, щоб оновити їхні знання», - зазначив Сергій Яременко.

Модератором заходу був Андрій Годяк, уповноважений з антикорупційної діяльності ЛьвДУВС. Представник університету наголосив, що такі навчання – це чудова можливість почути щось нове, поділитися досвідом та обмінятися думками.

Розпочав дискусію доцент кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету № 3 Юрій Занік. Він розповів про міжнародні та національні підходи до виховання доброчесності у працівників структур системи МВС.

Під час свого виступу Юрій Занік торкнувся питання оцінки корупційних ризиків у роботі державних органів і юридичних осіб. Крім цього, звернув увагу на основні засади та етичні норми професійної діяльності працівників МВС.

Доцентка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права Оксана Броневицька виступила з темою «Кримінальна відповідальність за порушення антикорупційного законодавства». Вона розказала присутнім про особливості кваліфікації корупційних злочинів у сфері службової діяльності.

Про практичні аспекти запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, у тому числі у зв’язку з наданням адміністративних послуг, розповіла Марта Самченко, начальниця 6 відділу (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань у Львівській області.

У своєму виступі вона наголосила на окремих питаннях фінансового контролю та описала обмеження щодо одержання подарунків, спільної роботи близьких осіб, а також сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Юрій Лозинський, доцент кафедри адміністративно-правових дисциплін Інституту права, охарактеризував адміністративну відповідальність за порушення антикорупційного законодавства України. Він акцентував увагу присутніх на особливостях кваліфікації адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, у сфері службової діяльності.

Андрій Годяк, уповноважений з антикорупційної діяльності ЛьвДУВС, також виступив перед учасниками заходу. Зокрема, розповів про організацію роботи юридичної особи публічного права щодо співпраці з діловими партнерами. Представник вишу описав, якими бувають антикорупційні застереження у таких випадках.

Андрій Годяк також пояснив присутнім, як відбувається організація роботи щодо створення умов для повідомлень про факти порушення вимог антикорупційного законодавства та розгляду таких повідомлень. Крім цього, він наголосив на особливостях налагодження ефективної взаємодії із викривачами.