Шаблоны Joomla 3.5


UA

Четвер, 08 квітня 2021 10:23

Представник КМЄС розповів курсантам про європейську систему обміну криміналістичними даними

Written by
Rate this item
(1 Vote)

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся вебінар на тему «Європейська система обміну криміналістичними даними». Спікером заходу виступив Павел Карнас, представник КМЄС в Україні. Він розповів курсантам про досвід європейських країн щодо обміну цінною інформацією при здійсненні правоохоронної діяльності. Модератором заходу став Марек Дзєжеґа, старший радник із питань загальної поліцейської діяльності представництва КМЄС у Львові.

 1

Європейська модель обміну інформацією, за словами Павела Карнаса, передбачає спеціальні інституції (Європол, Євроюст) та багато інших інструментів, що полегшують співпрацю для країн ЄС із різними правовими системами. Існують різні правові інструменти для здійснення такої діяльності: у 2004 році, наприклад, було затверджено Гаазьку програму, за принципом якої європейський правоохоронець, що потребує інформації, може отримати її у будь-якій іншій державі Євросоюзу незалежно від кордонів. Крім того, існує Шведське рамкове рішення, затверджене 2006 року, відповідно до якого було впроваджено принцип рівнозначного доступу до транскордонних баз даних.

 2

«Ми мусимо пам’ятати, що Євросоюз як територія свободи й справедливості, насамперед, захищає права людини. Тому при обміні даними не варто забувати про питання приватності, а також дбати про рівень безпеки даних», - зазначив Павел Карнас. Він також ознайомив учасників вебінару із кількома вдалими прикладами співпраці європейських країн при пошуку злочинців, що підтверджує ефективність моделі обміну інформації.

 3

Наприкінці представник КМЄС відповів на запитання учасників вебінару й висловив сподівання щодо подальшої співпраці Місії та ЛьвДУВС.

 4

Read 249 times