UA

Понеділок, 05 квітня 2021 15:51

Система StrikePlagiarism.com – ефективний помічник доброчесного науковця

(1 Vote)

Львівський державний університет внутрішніх справ вже тривалий час співпрацює з антиплагіатною інтернет-системою StrikePlagiarism.com. Завдяки цій системі можна отримати технічну інформацію - розширений електронний звіт щодо результатів перевірки текстів на наявність запозичень.

site3

Алгоритм StrikePlagiarism.com шукає запозичення в різних джерелах: глобальній мережі Інтернет (індексує понад 10 млрд. сайтів); базах даних, зібраних в рамках міжуніверситетської програми обміну базами даних, а також закритих репозитаріях українських університетів; базах даних, в яку входять наукові журнали, індексовані в SCOPUS, EBSCO, SPRINGER тощо.

Система працює на основі Saas (System as a Service), підтримує популярні системи LMS (Learning Management Systems), наприклад, Moodle, інтегрована з каталогом LDAP, має API і може одночасно бути використана інтерфейсом і системами LMS. Для інтеграції з OJS (Open Journal System) користувачам потрібні корпоративний обліковий запис, завантажений плагін і ключ API.

StrikePlagiarism.com вміє розпізнавати характер зв'язку речень у тексті, композицію тексту і слів окремо. Відтак, знаходить не тільки факти заміни місцями слів, а й заміну слів на синоніми, що дозволяє знаходити подібність за змістом. Крім цього, система підкреслює змінені слова, а за допомогою спливаючого вікна показує, як слово або фраза виглядали до редагування.

Робота із цією системою сприятиме утвердженню принципів академічної доброчесності, на яких базується якісна вища освіта й наука. Це вже довела довготривала співпраця ЛьвДУВС зі StrikePlagiarism.com.