UA

Середа, 03 березня 2021 17:09

Представник управління ювенальної превенції Нацполіції поділився досвідом з вихованцями університету

(1 Vote)

Заступник начальника управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Юрій Кіцул завітав до університету. Він поспілкувався з курсантами 3-го курсу факультету №3, а також зі студентами 3-4 курсів спеціальності «Психологія» Інституту управління, психології та безпеки. Ініціювала зустрічі керівниця відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС Олександра Захарова.

Запрошений гість розповів вихованцям вишу про основні завдання, які виконують працівники підрозділів ювенальної превенції. Зокрема, відзначив, що основними напрямками роботи цієї служби є протидія дитячій злочинності та організація профілактичної діяльності.

Заступник начальника управління наголосив, що останнім часом дуже активно обговорюється проблема дитячих суїцидів. Він пригадав трагічний випадок, що стався на Київщині. Дві школярки випили таблетки спазмолітичного препарату та потрапили з отруєнням до лікарні. Одну з дівчат медикам не вдалось врятувати. Після цього відбулася низка подібних нещасних випадків. Відтак, гостро піднялося питання негативного впливу соціальних мереж на дітей.

Як зазначив спікер, юнаки та дівчата також часто практикують небезпечний вид пересування під назвою «зацепінг». Вони чіпляються за автозчепи вагонів, поручні, підніжки, аби зробити екстремальне фото чи відео та викласти його в себе на сторінці.

«Нерідко спостерігаємо явище так званої «гри з асфіксією» – умисного перекриття доступу кисню до мозку з метою викликати стан ейфорії, – продовжив фахівець. – Буває й таке, що неповнолітні ріжуть собі вени та стрибають з багатоповерхівок».

Юрій Кіцул наголосив, що такі випадки нерідко стаються у неблагополучних сім’ях.

«Домашнє насильство, вживання кимось із батьків алкоголю чи наркотиків, часті сварки та конфлікти, банальна байдужість до свого чада – це все в кінцевому результаті може мати летальний наслідок для дитини», - зауважив представник Нацполіції.

Саме тому працівники підрозділів ювенальної превенції систематично навідуються в школи, проводять профілактичні бесіди з учнями, загалом, докладають багато зусиль, аби попередити такі ситуації.

«Одне з наших головних завдань у школі – налагодити довірливі стосунки з дітьми, які володіють важливою інформацією, що може врятувати комусь життя, – каже Юрій Кіцул. – До прикладу, їхній друг хоче втекти з дому або вчинити суїцид. Тут важливо розуміти психологію дітей та вміти до них достукатися».

Представник Національної поліції розповів, що великий пласт роботи ювенальної превенції стосується протидії булінгу, тютюнопалінню, вживанню алкогольних напоїв та наркотичних речовин у закладах освіти.

Спілкуючись зі студентами-психологами, Юрій Кіцул зазначив, що ювенальні поліцейські часто звертаються за порадою до професійних психологів. Крім цього, зауважив, що серед його колег є багато тих, хто мають освіту психолога, тож добре знають, як порозумітися із дітьми.

Насамкінець зустрічі студенти почали розпитувати, як потрапити до лав ювенальної поліції, адже неабияк зацікавилися роботою у цій службі.