Шаблоны Joomla 3.5


UA

Середа, 03 березня 2021 17:09

Представник управління ювенальної превенції Нацполіції поділився досвідом з вихованцями університету

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Заступник начальника управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Юрій Кіцул завітав до університету. Він поспілкувався з курсантами 3-го курсу факультету №3, а також зі студентами 3-4 курсів спеціальності «Психологія» Інституту управління, психології та безпеки. Ініціювала зустрічі керівниця відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС Олександра Захарова.

 1

Запрошений гість розповів вихованцям вишу про основні завдання, які виконують працівники підрозділів ювенальної превенції. Зокрема, відзначив, що основними напрямками роботи цієї служби є протидія дитячій злочинності та організація профілактичної діяльності.

 2

Заступник начальника управління наголосив, що останнім часом дуже активно обговорюється проблема дитячих суїцидів. Він пригадав трагічний випадок, що стався на Київщині. Дві школярки випили таблетки спазмолітичного препарату та потрапили з отруєнням до лікарні. Одну з дівчат медикам не вдалось врятувати. Після цього відбулася низка подібних нещасних випадків. Відтак, гостро піднялося питання негативного впливу соціальних мереж на дітей.

 3

Як зазначив спікер, юнаки та дівчата також часто практикують небезпечний вид пересування під назвою «зацепінг». Вони чіпляються за автозчепи вагонів, поручні, підніжки, аби зробити екстремальне фото чи відео та викласти його в себе на сторінці.

 4

«Нерідко спостерігаємо явище так званої «гри з асфіксією» – умисного перекриття доступу кисню до мозку з метою викликати стан ейфорії, – продовжив фахівець. – Буває й таке, що неповнолітні ріжуть собі вени та стрибають з багатоповерхівок».

Юрій Кіцул наголосив, що такі випадки нерідко стаються у неблагополучних сім’ях.

 6

«Домашнє насильство, вживання кимось із батьків алкоголю чи наркотиків, часті сварки та конфлікти, банальна байдужість до свого чада – це все в кінцевому результаті може мати летальний наслідок для дитини», - зауважив представник Нацполіції.

 5

Саме тому працівники підрозділів ювенальної превенції систематично навідуються в школи, проводять профілактичні бесіди з учнями, загалом, докладають багато зусиль, аби попередити такі ситуації.

 7

«Одне з наших головних завдань у школі – налагодити довірливі стосунки з дітьми, які володіють важливою інформацією, що може врятувати комусь життя, – каже Юрій Кіцул. – До прикладу, їхній друг хоче втекти з дому або вчинити суїцид. Тут важливо розуміти психологію дітей та вміти до них достукатися».

 8

Представник Національної поліції розповів, що великий пласт роботи ювенальної превенції стосується протидії булінгу, тютюнопалінню, вживанню алкогольних напоїв та наркотичних речовин у закладах освіти.

 9

Спілкуючись зі студентами-психологами, Юрій Кіцул зазначив, що ювенальні поліцейські часто звертаються за порадою до професійних психологів. Крім цього, зауважив, що серед його колег є багато тих, хто мають освіту психолога, тож добре знають, як порозумітися із дітьми.

Насамкінець зустрічі студенти почали розпитувати, як потрапити до лав ювенальної поліції, адже неабияк зацікавилися роботою у цій службі.

Read 282 times