UA

Вівторок, 23 лютого 2021 15:52

Слідчий розповів курсантам про проведення досудового розслідування

Про стандарти проведення досудового розслідування четвертокурсники факультету №1 дізналися із уст Романа Григи, начальника слідчого відділення поліції Чернігівщини. Онлайн-подію ініціювало відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС.

Практичний працівник розповів курсантам про порядок затримання підозрюваної особи, початок досудового розслідування, збирання доказів, повідомлення про підозру, застосування запобіжного заходу тощо.

Поліцейський, крім того, розповів про мобільний застосунок для слідчих, який покликаний полегшити дотримання стандартів й сприяти ефективності досудового розслідування. Застосунок має назву «Стандарти» і містить покроковий алгоритм дій ключових процесів досудової стадії.

«У програмі чітко окреслені ролі слідчого (детектива), прокурора та слідчого судді, – каже Роман Грига. – Встановивши «Стандарти» на смартфон чи інший гаджет, поліцейський зможе безкоштовно користуватися ним навіть без підключення до мережі Інтернет».

У підсумку поліцейський наголосив, що слідчі – це ті, на кому тримається закон, адже вони безпосередньо приймають рішення на етапі досудового розслідування. Саме слідчий починає процес притягнення особи до кримінальної відповідальності чи закриває провадження у разі відсутності складу злочину.