Шаблоны Joomla 3.5


UA

Вівторок, 23 лютого 2021 09:55

Практичний працівник пояснив курсантам ЛьвДУВС особливості проведення слідчих (розшукових) дій

Written by
Rate this item
(0 votes)

Для курсантів ЛьвДУВС провели заняття на тему «Особливості тактичного огляду місця події: криміналістичний аспект». Начальник відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління Головного управління Національної поліції Львівщини Володимир Ткач розповів вихованцям вишу про порядок проведення огляду та збору доказів.

 1

«Огляд місця події – це найінформативніша слідча (розшукова) дія, якій потрібно приділяти якомога більше уваги. Виявлення, фіксація та правильне упакування слідів є запорукою успішного розкриття справи», - розпочав Володимир Ткач.

Він відзначив, що якісно провести огляд події можна лише один раз. Відтак, права на помилку слідчий немає.

 2

«Підготовка до виїзду на місце події включає упорядкування документів, перевірка готовності технічних засобів, – продовжив Володимир Ткач. – Слідчий також має уточнити характер події згідно з повідомленням, що надійшло».

 3

Начальник відділу підкреслив, що неможливо прописати чи виробити чіткий єдиний алгоритм дій по кожному конкретному огляду місця події: «Це дуже індивідуально й залежить від багатьох факторів, як от масштаби досліджуваної території. Тому розроблені лише загальні рекомендації».

Поміж цим, фахівець пояснив курсантам, що в криміналістиці означає поняття «принцип взаємообміну».

 4

«Коли ви контактуєте з місцевістю, ви частину своїх слідів залишаєте на ній, а також частину слідів з цих об’єктів забираєте на обстеження».

Володимир Ткач розповів присутнім, що важливим моментом є також вміння правильно визначити коло осіб, які братимуть участь в огляді. Це може бути судово-медичний експерт, кінолог та інші.

 5

«На практиці часто стається якась резонансна подія, викликають велику кількість служб, які хаотично та без чіткої цілі беруться за різну роботу. Такого категорично роботи не можна. На місці події має бути лише визначене коло учасників зі своїми завданнями: хтось фотографує, хтось описує подію, складає схему, шукає сліди тощо», - наголосив фахівець.

Наприкінці Володимир Ткач додав, що під час слідчих (розшукових) дій слідчий повинен з’ясувати характер події, скільки було злочинців, час вчинення та знаряддя злочину, які сліди залишені злочинцями на місці події, міг бачити те, що відбувалося на місці події.

Відзначимо, що заняття ініціювало відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС.

Read 116 times