UA

Понеділок, 22 лютого 2021 17:29

В університеті обговорили нормативне врегулювання архітектурної й містобудівної діяльності

(1 Vote)

ЛьвДУВС, спільно із Львівським національним аграрним університетом, провів науково-практичний семінар на тему «Актуальні питання нормативно-правового регулювання архітектурної та містобудівної діяльності в Україні». Подія відбувалася дистанційно. Модератором була викладачка кафедри адміністративного права та адміністративного процесу ЛьвДУВС Ірина Бесага.

Основна частина семінару проходила німецькою мовою – за словами організаторів, це сприятиме розвитку мовної компетенції учасників освітнього процесу.

Зі вступним словом до присутніх звернулася проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська. «Сьогоднішня тема обговорення є дуже важливою на сучасному етапі розвитку нашої держави, адже всі міста зіштовхуються із проблемою будівництва нового житла, архітектурного вирішення урбаністичних питань. Коли ми говоримо про це іншими мовами – є можливість, що нас почують і допоможуть», - наголосила професорка.

Привітав учасників також Андрій Мазурак, декан факультету будівництва та архітектури ЛНАУ. Він звернув увагу на актуальність проблеми, зважаючи на часті випадки забудови міст із грубими порушеннями та без генерального плану.

«Теми, які сьогодні будуть підніматися, ми будемо виносити на вищий рівень, звертатися до органів державної влади. На нас чекають великі зміни», - підкреслив Андрій Мазурак.

Вітання пролунали й від співголови організаційного комітету заходу – декана факультету №3 ЛьвДУВС Степана Гнатюка. Він побажав учасникам плідної роботи та конструктивної дискусії.

Окрім львівських університетів, до вітального слова були запрошені представники закладів вищої освіти зі всієї України: Інна Яковець, завідувачка кафедри Черкаського державного технологічного університету; Володимир Ніколаєнко, завідувач кафедри архітектури й дизайну Національного університету «Полтавська політехніка»; Валерія Чепелюк, завідувачка кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету.

Учасники науково-практичного семінару говорили про поняття та зміст архітектурної та містобудівної діяльності, творчий процес пошуку архітектурного рішення та його втілення, дискутували про проблеми збереження і використання пам'яток архітектури й багато іншого.