UA

П'ятниця, 19 лютого 2021 16:26

У ЛьвДУВС обговорили вплив мови на успішне функціонування держави

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся науково-методичний семінар на тему «Сильна мова – успішна держава: формування професійної мовної компетентності у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання». Захід проходив в онлайн-форматі та об’єднав науковців із Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Інституту народознавства Національної академії наук України та ЛьвДУВС. Модератором семінару стала Ірина Сковронська, завідувачка кафедри іноземних мов та культури фахового мовлення вишу.

Із вітальним словом до присутніх звернулася Ольга Балинська, проректорка університету. Вона наголосила на важливості зростання нової українськомовної еліти, що покликана розвивати державу й сприяти її прогресу: «Мова живе тільки тоді, коли нею користуються. В цьому аспекті вона формує певний простір, який далеко не завжди співпадає із кордоном держави, де проживає народ-носій. Українці в еміграції, наприклад, розширюють простір нашої мови у світі, однак на території, власне, України, цей мовний простір має тенденцію до зменшення. Саме тому важливим завданням є виховання майбутніх фахівців, які будуть носіями мови й стануть елітою нашої держави».

Протягом семінару науковці розглядали мову як елемент національної свідомості, основу формування нації і спосіб самоідентифікації, обговорювали питання популяризації української мови серед молоді й мовно-культурні розбіжності в Україні.

До слова були запрошені Тетяна Головач, доцент кафедри іноземних мов та культури фахового мовлення ЛьвДУВС, Олена Шелюх, доцент кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Марта Лабач, завідувач кафедри українознавства Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Надія Пастух, старший науковий співробітник відділу фольклористики Інституту народознавства Національної академії наук України та багато інших.