UA

П'ятниця, 19 лютого 2021 14:05

Пізнавально та корисно: курсанти ЛьвДУВС побували у Львівському НДЕКЦ

Курсанти 4-го курсу факультету №1 під керівництвом доцентки кафедри кримінального процесу та криміналістики цього ж факультету Оксаною Дуфенюк побували у Львівському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі. Вихованці вишу ознайомилися з практичною роботою судових експертів та станом матеріально-технічного забезпечення проведення судових експертиз у кримінальних провадженнях.

Здобувачі мали нагоду побачити спеціалізовані техніко-криміналістичні засоби, поспілкуватися з експертами сектору дослідження зброї, трасологічних досліджень, дактилоскопічних досліджень, сектору дослідження матеріалів, речовин і виробів, а також технічних досліджень документів та почерку.

Працівники установи розповіли присутнім про завдання і можливості окремих видів криміналістичних експертних досліджень, взаємодію між експертами та ініціаторами судових експертиз, типові помилки, які допускають працівники органів досудового розслідування під час роботи зі матеріальними об’єктами. Курсантам також пояснили правила упакування матеріальних об’єктів при їх вилученні в ході слідчих (розшукових) дій.

Крім цього, вихованці ЛьвДУВС отримали можливість побачити, як працює автоматизована ідентифікаційна система BalScan. З її допомогою можна проводити порівняльні дослідження, формувати тривимірні моделі відстріляних куль та гільз, архівувати та здійснювати пошук у базі даних.

Здобувачам вдалося попрацювати за оптичним мікроскопом Leica, який може фіксувати та досліджувати індивідуальні ознаки на елементах замикальних пристроїв.

Експерти НДЕКЦ також продемонстрували можливості пломбсистеми АДІС, що дозволяє реєструвати, кодувати та здійснювати пошук папілярних слідів пальців рук, та системи візуалізації «RUVIS» для виявлення слідів рук на об’єктах при ОМП та в лабораторних умовах.