UA

Четвер, 26 листопада 2020 14:31

Ректор ЛьвДУВС долучився до благодійної акції, спрямованої проти домашнього насильства

Роман Благута, ректор Львівського державного університету внутрішніх справ, взяв участь у регіональному флешмобі «#НЕ_ламай_калину!». Захід відбувався під стінами ЛОДА й здійснювався у рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства». До заходу також долучилася завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки вишу Олександра Захарова. Щоб привернути увагу до проблем насильства у громадському й приватному житті, учасники флешмобу висадили у сквері «На Валах» шістнадцять саджанців калини – етнонаціонального символу українського народу. Аналогічна акція одночасно відбувалася і у інших містах Львівського області.

До брифінгу були залучені високопосадовці й представники соціальних служб. Зокрема, слово мав Тарас Грень, заступник голови Львівської ОДА, Дмитро Міхалець, заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області, Марта Чумайло, заступниця голови громадської організації «Центр «Жіночі преспективи», Наталія Кузяк, директор департаменту соціального захисту населення, Володимир Лис, начальник служби у справах дітей, і безпосередньо Роман Благута, ректор ЛьвДУВС.

«Сьогодні ми продемонстрували згуртованість органів державної влади й правоохоронних органів під час цього символічного заходу. На щастя, є впроваджені реформи, що стосуються діяльності підрозділів поліції, спрямованих на попередження, виявлення і припинення випадків домашнього насильства. А що стосується Львівського державного університету внутрішніх справ – вже тривалий час існують у межах різних дисциплін теми, які мають на меті забезпечити якісний вишкіл правоохоронців у ситуаціях, що пов’язані з насильством. Успішно функціонують також різні освітні програми й тренінги, що навчають поліцейського якісно оцінювати й реагувати на такі ситуації» - висловився під час брифінгу Роман Благута. Крім того, ректор ЛьвДУВС подякував Львівській ОДА за запрошення на захід та наголосив на тому, що флешмоб «#НЕ_ламай_калину!» демонструє суспільну нетерпимість до проявів домашнього насильства.

Варто відзначити, що з нагоди старту акції будівлю Львівської обласної державної адміністрації підсвітили помаранчевим кольором, який є символом світлого майбутнього.

Цікаво, що акція «16 днів проти насильства» відбувається щороку й була ініційована ще 1991 року Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства. У рамках громадської акції увага суспільства щодня привертається до різних аспектів проблеми домашнього насильства та порушення прав людини в загальному - протягом шістнадцяти днів із 25 листопада до 10 грудня.