UA

Середа, 18 листопада 2020 14:03

Розпочався чотирьохденний вебінар для здобувачів вищої освіти з «Міжнародного гуманітарного права та міжнародних правил і стандартів правоохоронної діяльності»

(1 Vote)

В університеті упродовж чотирьох днів відбуватиметься вебінар на тему: «Міжнародне гуманітарне право та міжнародні правила і стандарти правоохоронної діяльності». Захід ініційовано відділенням актуалізації навчання та практичної підготовки та відділенням міжнародної освітньої діяльності ЛьвДУВС.

Радник Міжнародного Комітету Червоного Хреста з правоохоронних питань Дмитро Дворник розповів курсантам факультетів №1, №2 та №3 про мандат та діяльність організації. На онлайн-занятті також звучала тематика «Підтримання правопорядку в сучасних умовах, виклики та розслідування злочинів відповідно до міжнародних правил та міжнародного гуманітарного права». Упродовж наступних днів навчання будуть розглядатися питання щодо: «Застосування фізичної сили, спецзасобів та вогнепальної зброї», «Арешт та затримання особи», «Обшук та огляд».

Фахівець відзначив, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста – це гуманітарна організація, історія якої розпочалася ще в 1863 році.

«Ми піклуємося про постраждалих від збройних конфліктів та інших ситуацій насильства, захищаємо життя і гідність людей, надаємо допомогу», – підкреслив Дмитро Дворник. Він також розповів, якими основними принципами керується організація: «Це гуманність, неупередженість, нейтральність, єдність та універсальність».

Дмитро Дворник відзначив, що у зв’язку із пандемією коронавірусу Україна опинилася у доволі непростій ситуації.

«Основне завдання поліцейських за цих умов – забезпечувати публічну безпеку та порядок, – підкреслив лектор. – Ви, як молоде покоління правоохоронців, повинні вміти налагоджувати ефективні взаємини з громадою. Це дозволяє попередити чимало проблемних ситуацій, а довіра населення, своєю чергою, сприяє формуванню позитивного іміджу поліції», – наголосив Дмитро Дворник.

Наостанок він розповів курсантам про найважливіші етапи розкриття будь-якого злочину, а також відзначив, наскільки важливо вміти правильно збирати якісну доказову базу.

Варто відзначити, що до проведення онлайн вебінару також долучилася делегат МКЧХ по роботі з поліцією та органами безпеки Клаудіа Люпеа.