UA

Вівторок, 17 листопада 2020 16:55

Курсантам ЛьвДУВС розповіли про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

(1 Vote)

Для курсантів 3-го курсу факультету №3 провели онлайн-заняття в ZOOM на тему «Правова основа діяльності та порядок розгляду звернень громадян в адміністративно-юрисдикційній діяльності поліції».

Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Західних областях Світлана Семчишин та регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини Львівщини Тетяна Панасенко розповіли вихованцям вишу про інститут омбудсмана в механізмі забезпечення прав і свобод людини.

Зустріч ініціювала доцентка кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету № 3 Катерина Костовська.

Під час заняття курсанти дізналися про спеціальні моніторингові групи, які навідуються, до прикладу, у психоневрологічні інтернати, геріатричні пансіонати, будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів тощо. Такі групи перевіряють, чи забезпечені людям гідні умови проживання, харчування, медичного обслуговування.

Фахівчині описали новий підхід у напрямі запобігання катування та жорстокому поводженню – національний превентивний механізм.

«Його основна ідея полягає у запровадженні системи регулярних, незалежних відвідувань будь-якого місця, що перебуває під юрисдикцією та контролем держави, де утримуються чи можуть утримуватися особи, позбавлені волі», – відзначила Світлана Семчишин.

Під час заходу курсанти дізналися про стратегічні напрями діяльності Уповноваженого ВРУ з прав людини, роль та формат національного превентивного механізму.

Також окрему увагу приділили проблемним питанням щодо надання правової допомоги та юридичних механізмів захисту своїх прав. Курсанти були надзвичайно активними та ставили багато запитань щодо результатів моніторингових візитів.