Шаблоны Joomla 3.5


UA

Середа, 11 листопада 2020 12:09

«Домашнє насильство – це проблема не окремої сім’ї, а цілого суспільства», - Віра Проців

Written by
Rate this item
(0 votes)

«Говоримо проти насильства»: такій темі було присвячене чергове онлайн-заняття для другокурсників факультету №3. Спілкувалася із курсантами заступниця начальника відділу зв’язків з громадськістю патрульної поліції Львівщини Віра Проців. Вона запропонувала молоді обговорити міфи та стереотипи про домашнє насильство.

1

«Ця тема стосується не окремої сім’ї, це проблема цілого суспільства», - зазначила Віра Проців. Відтак, закликала курсантів спільно протидіяти такому ганебному явищу. 

«Випадки домашнього насильства будуть одними із найважчих і найскладніших у вашій службі. Вони викликатимуть у вас різні емоції, проте ви завжди повинні керуватися тільки чинним законодавством», - наголосила представниця патрульної поліції. 

1

Вона відзначила, що від домашнього насильства страждають здебільшого жінки та діти. Це близько 80% від усіх випадків. Проте жертвою насилля можуть стати і чоловіки, а кривдником виявитися син або донька. 

Прибуваючи на виклик, поліцейські повинні, насамперед, провести оцінку ризиків – з’ясувати ступінь небезпеки для постраждалої особи. Зробити це допомагає спеціально визначений перелік запитань. Представник поліції цікавиться, чи погрожував кривдник убивством, чи застосовував гострі предмети, чи не намагався задушити… 

1

«Якщо відповідь хоча б на два запитання є ствердною – це означає, що ризик є високим. У такому випадку працівник поліції виносить на місці терміновий заборонний припис стосовно кривдника та може зобов’язати його покинути спільне з постраждалою особою місце проживання до 10 діб», - пояснила Віра Проців. 

Вона розповіла курсантам, як спілкуватися із жертвою домашнього насильства. Зокрема, порадила уважно слухати та не піддавати сумніву слова постраждалої особи. А ще – за жодних обставин не звинувачувати у тому, що сталося. Важливо не примушувати говорити, а спробувати, перш за все, викликати довіру. 

1

Під час заняття також йшлося про програми для кривдників. Адже важливо, аби особа, яка вчинила домашнє насильство, усвідомила, що такі дії не є нормою та змінила своє ставлення до родинних відносин.

1

Курсанти активно долучалися до обговорення запропонованої теми, ділилися власними думками, спостереженнями та історіями. 

1

На завершення зустрічі Віра Проців запропонувала переглянули відеофільм про циклічність домашнього насильства. А також подякувала курсантам за наполегливість та активність, не зважаючи на дистанційне навчання.

1

Слід зазначили, що заняття відбулося за ініціативи завідувачки відділення актуалізації та практичної підготовки ЛьвДУВС Олександри Захарової. Такі онлайн-зустрічі практиків із курсантами проходять щовівторка. Представники різних підрозділів поліції діляться досвідом та секретами професійної майстерності із вихованцями вишу.

Read 182 times