UA

Середа, 04 листопада 2020 11:01

Курсантам університету розповіли про міфи та реалії домашнього насильства

Для курсантів факультету № 3 ЛьвДУВС провели дистанційне заняття на онлайн платформі ZOOM. Заступниця начальника відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Львівщини Віра Проців розповіла вихованцям вишу, як протидіяти домашньому насильству.

Вона відзначила, що існує багато міфів або ж хибних уявлень, які перешкоджають подоланню цієї проблеми. Зокрема, багато хто вважає, що домашнє насильство виникає лише у неблагополучних сім’ях.

«Насильство не має меж, – наголосила Віра Проців. – Це може статися з будь-ким і будь-коли».

Вона додала, що часто такі ситуації трапляється там, де один з членів родини прагне контролювати іншого.

Ще один поширений міф, за словами поліцейської, - переконання жертви у тому, що її кривдник зміниться, а насильство в їхній сім’ї - прикрий випадок, потрібен час і все мине.

«Нерідко чоловіки вибачаються перед дружиною, дарують їй подарунки та запевняють, що такого більше не повториться. Але, на жаль, з часом все тільки погіршується», – підкреслила Віра Проців.

Поліцейська зазначила, що деякі жінки терплять насильство заради дітей, яким, на їхню думку, потрібен батько. Але вони не усвідомлюють, що від цього малеча страждає ще більше.

«Діти, які стають свідками жорстокого поводження з мамою, потерпають душевно. Це негативно впливає на їхній психічний стан і є великий ризик, що коли малюк виросте, він повторить приклад батьків», – підсумувала представниця патрульної поліції.

Під час онлайн-зустрічі Віра Проців також продемонструвала курсантам фільм про домашнє насильство.

Заняття відбулося за ініціативи завідувачки відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС Олександри Захарової.