Print this page
Середа, 20 травня 2020 14:27

ЛьвДУВС бере участь у проєкті, спрямованому на формування культури законності та доброчесності серед старшокласників

Written by
Rate this item
(0 votes)

У трьох містах України – Львові, Одесі та Херсоні - розпочинається реалізація нового проєкту, спрямованого на формування культури законності та доброчесності серед старшокласників.

«Курсанти університетів внутрішніх справ у рамках профілактичної роботи постійно долучаються до проведення занять у закладах освіти по всій Україні, - зазначають організатори проєкту. – До цього часу найбільш запитуваними з боку адміністрацій шкіл були теми протидії булінгу та домашньому насильству, забезпечення інтернет-безпеки та відповідальності за вчинення правопорушень. Однак, майже неохопленою залишалася тема законності та доброчесності. А саме вона є запобіжником корупції».

Тому було вирішено, що здобувачі вищої освіти університетів внутрішніх справ відтепер проводитимуть бесіди зі школярами також і на теми законності та доброчесності.

1

«Курсанти, які ще нещодавно самі були старшокласниками, краще відчувають думки та поведінку молоді, можуть легко знайти спільну мову, порозумітися та пояснити, чому важливо бути доброчесними, в чому проявляються законність та доброчесність та які переваги вони мають для суспільства», - пояснюють організатори проєкту.

Для реалізації задуму будуть вироблені спільні підходи до розуміння цієї тематики, а також обговорені актуальні питання щодо формування культури законності та доброчесності серед учнів старших класів та студентів коледжів. Проєкт розпочнеться з онлайн-зустрічі шкільних офіцерів поліції, представників ювенальної превенції, курсантів та старшокласників зі Львова, Одеси та Херсона.

«Ідея є надзвичайно цікавою, адже ми навчатимемо наших курсантів як правильно спілкуватися і доносити свої переконання щодо доброчесності та законності у суспільстві до їхніх молодших колег: старшокласників, учнів шкіл Львова та області, - розповідає Данило Йосифович, завідувач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету №3 ЛьвДУВС. - Курсанти спілкуватимуться з підлітками стосовно необхідності дотримання закону, будуть пропагувати серед них доброчесну поведінку».

Учасниками проєкту стануть курсанти других курсів факультетів, які здійснюють підготовку фахівців для підрозділів Національної поліції.

«Оскільки розрив між курсантами других курсів і учнями старших класів у віковому співвідношенні є невеликим, то їхнє спілкування мало б проходити з мінімальною кількістю бар’єрів», - зауважує Данило Йосифович.

«Водночас, навчаючи, курсанти будуть закріплювати і у власній свідомості важливість доброчесності, що може стати запобіжником вчинення ними в майбутньому корупційних правопорушень. Адже вони самі навчали бути законослухняними та доброчесними, тому мають стати прикладом у цьому», - наголошує представник ЛьвДУВС.

У ході проєкту планують розробку методичних рекомендацій для проведення занять з дітьми віком 15-17 років на тему "Законність та доброчесність як стиль життя".

Обов’язковим буде онлайн-тренінг для тренерів серед курсантів Львівського та Одеського державних університетів внутрішніх справ, а також Херсонського факультету ОДУВС.

«Пізніше курсанти зможуть передавати цей досвід своїм молодшим колегам та стати тренерами для інших, аби вони теж переймали навики спілкування зі старшокласниками на тему законності та доброчесності», - зазначає Данило Йосифович.

«Важливо сформувати спільне розуміння понять законності та доброчесності. Використовуючи онлайн-ресурси, сьогодні є можливість поширити ці ідеї на декілька регіонів, сформувавши єдині підходи та посили, які нестимуть майбутні поліцейські у суспільство», - відзначають організатори проєкту.

Вони впевнені, що такі активності допоможуть сформувати у молоді розуміння важливості дотримання принципів законності та доброчесності для побудови вільного від корупції суспільства та показати переваги життя у такому соціумі.

Онлайн-зустрічі курсантів та старшокласників матимуть не лише просвітницьку мету. У ЛьвДУВС сподіваються, що завдяки цим бесідам професія поліцейського стане для учнів привабливішою та цікавішою.

Проєкт триватиме до 30 червня і впроваджуватиметься у рамках програми національних обмінів проєкту "Культура законності", який адмініструється ЛМГО “Центр культурного менеджменту” за фінансування Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

 

Фото з архіву пресслужби ЛьвДУВС

Read 891 times

Latest from Відділ зв’язків з громадськістю ЛьвДУВС