Шехавцов Руслан Миколайович

Вчене звання Професор
Звання Підполковник поліції

Коротко про себе

У 1999 закінчив Луганський інститут внутрішніх справ МВС України. 1999-2000 – працював слідчим слідчого відділу Жовтневого районного відділу Луганського міського управління Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області. 2018 – працював старшим слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області. На викладацькій роботі з 2000 року. Працював на посадах викладача, доцента кафедри криміналістики, декана факультету підготовки слідчих, вченого секретаря Вченої ради Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, доцента кафедри кримінального процесу та криміналістики Львівського державного університету внутрішніх справ.

Сфера наукових інтересів – зміст, сутність та структура кримінальної процесуальної діяльності, теорія доказування, особливості кримінально-процесуальної регламентації проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, здійснення оперативно-розшукових заходів та використання їх результатів у кримінальному провадженні, практика Європейського суду з прав людини у кримінальному провадженні, особливості кримінального провадження по корупційних злочинах,  криміналістичне вчення про форми та способи протидії розслідуванню злочинів та засоби їх подолання, про фіксацію доказів. Є автором та співавтором понад 100 публікацій, h-індекс (індекс Гірша) яких за даними рейтингу scholar.google.com.ua на сьогодні дорівнює 8 (Google Scholar). В числі публікацій є підручник з кримінального права, науково-практичний коментар КПК України 2012 року, настільна книга детектива, прокурора судді, яка є коментарем антикорупційного законодавства, підручник з криміналістики, кримінального процесу, 7 навчальних посібників з криміналістики, кримінального процесу та оперативно-розшукової діяльності, 2 монографії (у співавторстві), одна з яких присвячена протидії розслідуванню злочинів та засобам її подолання, а друга – достовірності показань свідка та її з’ясуванню у кримінальному провадженні. Маю 2 патенти на корисні моделі (комплект обладнання для створення під час слідчого огляду тривимірних комп’ютерних фотореалістичних моделей об’єктів та комплект лабораторного обладнання для здійснення тривимірного комп’ютерного та матеріального моделювання або реконструкції об’єктів, процесів під час проведення судових експертиз).