Загальна інформація

Кафедра загально-правових дисциплін Інституту права створена внаслідок реорганізації кафедри теорії та історії держави і права, конституційного та міжнародного права  відповідно до вимог наказу МВС України від 20.11.2020 № 817 «Про організаційно-штатні зміни в МВС».

Як структурний підрозділ Інституту права Львівського державного університету внутрішніх справ кафедра загально-правових дисциплін була утворена відповідно до наказу № 262 від 09.12.2020 «Про введення в дію змін до штату Львівського державного університету внутрішніх справ».

Кафедра є структурним підрозділом Інституту права Львівського державного університету внутрішніх справ. Кафедру очолює доктор юридичних наук, професор Дмитро Забзалюк.

Кафедра забезпечує освітній процес в Інституті права, Інституті управління, психології та безпеки, Центрі післядипломної освіти, дистанційного та заочного навчання, відділенні організації освітньо-наукової підготовки (докторантура та аспірантура), здійснює наукове керівництво дисертаційними дослідженнями аспірантів та здобувачів.

Науково-педагогічні працівники кафедри виконують наукові дослідження за темою державної реєстрації «Держава і право: філософсько-правовий та теоретико-історичний виміри» (державний реєстраційний № 0122U002405), яка зареєстрована в Українському інституті науково-технічної експертизи та інформації. Науковий керівник теми – доктор юридичних наук, професор Дмитро Забзалюк.

При студентському науковому гуртку «Держава та право», який очолює доктор юридичних наук, доцент Ольга Барабаш діє проблемно-практична група «Юридичний клуб» під керівництвом доцента кафедри кандидата юридичних наук, доцента Руслана Тополевського.

Кафедра забезпечує викладання таких навчальних дисциплін:

• Правознавство
  • Теорія держави та права
  • Правові системи сучасності
  • Нормотворча техніка
  • Юридична компаративістика
  • Основи права Європейського союзу та Ради Європи
  • Міжнародний захист прав людини
  • Міжнародні стандарти захисту прав людини в умовах глобалізації
  • Конституційне право України
  • Конституційно-правові засади організації та функціонування органів державної влади та місцевого самоврядування
  • Сучасний конституціоналізм в Україні