Шаблоны Joomla 3.5


На базі юридичного факультету Львівського державного університету внутрішніх справ відбулася українсько-польська наукова конференція «Актуальні проблеми виконавчого провадження в Україні та Польщі». Організатори заходу: ЛьвДУВС, Асоціація приватних виконавців України та проєкт Європейського Союзу «Право-Justice».

1

Конференція зібрала науково-педагогічних працівників цивільних закладів вищої освіти та закладів вищої освіти системи МВС України, практичних працівників правоохоронних органів, а також їхніх іноземних колег із Республіки Польща.

Розпочинаючи роботу наукового заходу, привітали учасників ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута, Голова Асоціації приватних виконавців України Ніколаєв Сергій, Голова Національної Ради судових виконавців у Варшаві Рафал Фрончек, національний експерт проєкту ЄС «Право-Justice» В'ячеслав Панасюк та представник Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ніна Решетар.

Кожен із виступів конференції ставав предметом цікавих обговорень. Дискусії відбувалися у чотирьох напрямах:

  • правовий статус судового виконавця;
  • нагляд за судовим виконавцем;
  • фінансування системи виконавчого провадження;
  • відповідальність судового виконавця.

 

Науковці і практики пропонували для обговорення актуальні та змістовні теми, серед яких еволюція системи примусового виконання рішень судів та інших юрисдикційних органів в Україні, проблеми впровадження стандартів належної правової процедури в процесі притягнення приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності.

Йшлося також про нагляд за судовим виконавцем у Польщі, відкрите і гласне виконання судових рішень в Україні, систему фінансування виконавчого провадження в Польщі й Україні.

Не оминули й теми матеріальної відповідальності судового виконавця у польському праві. Обговорювали проблемні аспекти впровадження стандартів належної правової процедури в процесі притягнення приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності та інше.

21

За результатами виступів і дискусій було запропоновано чимало шляхів вирішення обговорюваних проблем. Згодом вони зайдуть своє відображення в юридичній практиці обох країн.

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася IV Всеукраїнська науково-практична конференція “Психічне здоров'я особистості у кризовому суспільстві”, організована факультетом психології ЛьвДУВС.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута.

“Криза - це переломний етап чи в політиці, чи в економіці, чи в суспільстві. Україна зараз перебуває у періоді корінних змін і правової системи, і діяльності органів державної влади. А для забезпечення розвитку української держави дуже важливе психологічне здоров'я населення і кожної людини зокрема”, - зазначив Роман Благута.

Начальник відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України Ніна Лигун побажала учасникам конференції творчої праці і нових ідей та наголосила: “Керівництво Міністерства внутрішніх справ України приділяє значну увагу саме формуванню здорової особистості. Тож бере активну участь у розробленні державної програми психологічної та медико-психологічної реабілітації і соціальної реадаптації учасників АТО. Зараз запроваджують навчальну програму з психологічного супроводу учасників антитерористичної операції, рішення про створення якої було прийняте у минулому році саме у ЛьвДУВС”.

Зоряна Кісіль, декан факультету психології Львівського державного університету внутрішніх справ звернулася до присутніх: “Радію, що у нас вже з'явилося коло однодумців, які вкотре долучаються до цієї конференції, і тішить, що воно щороку розширюється. Наша робота сьогодні має бути плідною, адже питання, задекларовані у програмі, вкрай актуальні”.

Конференція складалася з двох дискусійних платформ: “Теоретичні основи дослідження психічного здоров'я особистості” та “Прикладні аспекти збереження психічного здоров'я”.

Фахівці обговорювали соціально-політичні кризи ХХ століття та реагування на них людей. Йшлося про підтримку психічного здоров'я населення при виживанні у кризовому суспільстві. Дискутували про унікальність та глобальність, консерватизм та лібералізм наукового психологічного знання. Звучали думки на тему життєвих подій як психологічних чинників творчої особистості. А також чимало уваги приділили технікам психологічного відновлення після психотравмуючих подій як складовій психічного здоров'я особистості.

Доповідачі супроводжували свої виступи відеороликами та фотопрезентаціями, демонстрували вправи, зокрема, для відновлення сил та саморегуляції, проводили майстер-класи.

Психологи говорили про трансгенераційну, міжпоколінну травму та посттравматичні розлади сну. Йшлося також про практичне застосування кімнати психологічної саморегуляції у діяльності відділень психологічного забезпечення. Присутні ознайомилися із особливостями застосування арт-терапії в процесі адаптації до умов навчання та з трансформаційно-мотиваційною психологічною грою.

Учасники конференції обмінювалися досвідом, знайомилися з новими підходами у психології та напрацьовували ідеї, які згодом втілюватимуть у життя.

У навчально-тренувальному відділі «Верещиця» пройшла зустріч курсантів з військовими, які брали участь у зоні бойових дій АТО та ООС. Першокурсники поспілкувалися з Мар’яною Трач, солдатом 24-ї окремої механізованої бригади імені Данила Галицького, Іваном Головатим, командиром резервної сотні «ОУН-Прикарпаття», керівником вишкільного центру та капеланом отцем Василем Ревуцьким.

111

Іван Головатий розповів курсантам, як це бути захисником Батьківщини не на словах, а на ділі. Говорив про любов до України, патріотизм на полі бою та в буденному житті солдата.

Мар’яна Трач згадала історії свого перебування на першій лінії фронту. Поділилася тяжкими роздумами про дітей, в яких війна забрала батьків.

555

Капелан Василь Ревуцький, звертаючись до курсантів, наголосив що віра в Бога підтримує у важкі хвилини на війні та не дозволяє занепадати духом.

444

Наприкінці зустрічі гості побажали курсантам самовіддано любити свою Батьківщину та вірно служили її народу.

666

Курсанти підготували для військових вірші, якими привітали з Днем захисника України, та подарували квіти.

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ відбувся семінар-нарада щодо актуальних питань психологічного забезпечення освітнього процесу в закладах вищої освіти МВС.

1

Учасників заходу привітав ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута.

“Така система організації комунікації як семінар-нарада є найбільш ефективною для вироблення стратегії розвитку кожного закладу освіти у сфері психологічного забезпечення професійної діяльності, - зауважив Роман Благута. - Психологічне забезпечення — це підґрунтя виховної роботи та елемент гарантії якості освіти. Лише внаслідок об'єктивного психологічного супроводження і аналізу результатів роботи стає можливим розуміння тих недоліків, які є в організації освітньої діяльності, проведенні занять, дозвілля та побуту здобувачів вищої освіти”.

4

Проректор ЛьвДУВС Ольга Балинська зазначила, що для Львівського державного університету внутрішніх справ зустрічати у себе теоретиків та практиків підрозділів психологічного забезпечення діяльності вже стало доброю традицією. Адже такий захід у ЛьвДУВС проходить другий рік поспіль.

Цьогоріч до Львова завітали представники Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України, Національної академії внутрішніх справ України, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Донецького юридичного інституту МВС України, Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Едуарда Дідоренка, Одеського державного університету внутрішніх справ та Харківського національного університету внутрішніх справ. Також у семінарі-нараді взяли участь представники відділення психологічного забезпечення Львівського державного університету внутрішніх справ та факультету психології ЛьвДУВС.

10


“Ми зібралися тут сьогодні, щоб обговорити питання, які сприятимуть покращенню якості вищої освіти, - звернулася до присутніх начальник відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України Ніна Лигун. - Сподіваюся, ми обміняємося позитивним досвідом нашої роботи та зможемо впровадити нові напрями майбутніх напрацювань”.

На зустрічі говорили про результати вивчення стану психологічного супроводження освітнього процесу у вишах МВС та дискутували про удосконалення нормативно-правового регулювання психологічного забезпечення цього процесу.

Обговорили шляхи оптимізації професійної діяльності відділень психологічного забезпечення у закладах вищої освіти. Йшлося також про практичне застосування кімнати психологічної саморегуляції та особливості використання арт-терапії у процесі адаптації до умов навчання.

 

Фахівці спілкувалися та виробляли єдині підходи роботи, які згодом реалізовуватимуть у стратегії розвитку закладів вищої освіти.

26

 

У Західноукраїнському центрі первинної професійної підготовки поліцейських «Академія поліції» ЛьвДУВС 17 жовтня відбувся випуск слухачів за кваліфікаціями «Поліцейський секторів реагування патрульної поліції» та «Поліцейські підрозділів поліції особливого призначення». 110 випускників, які урочисто склали Присягу й отримали спеціальні жетони поліцейського, продовжать нести службу у Полтавській, Львівській, Чернівецькій, Закарпатській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

 «Служба в поліції складна. Ви зобов’язані виконувати свої обов’язки у будь-який час, за різних погодних умов. Ви повинні постійно працювати над собою, вдосконалюватися. Ви маєте розуміти, що кожен день вашого професійного становлення – це теж навчання. Зичу вам здоров’я, терпіння, добробуту, сімейного затишку і Божої благодаті», – звернувся до випускників ректор ЛьвДУВС полковник поліції Роман Благута.

Привітав випускників начальник Управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник поліції Василь Довганич: «Робота поліцейського важка, але дуже відповідальна. Якщо ви обрали цю професію – ви чітко визначили свою життєву позицію».

Своєю чергою начальник Управління превентивної діяльності ГУНП в Івано-Франківській області старший лейтенант поліції Олександр Вовченко побажав присутнім пройти свій професійний шлях з чистою душею та думками.

10

Начальник Управління превентивної діяльності ГУНП в Хмельницькій області старший лейтенант поліції Дмитро Міхалець наголосив випускникам, щоб у будь-яких життєвих ситуаціях вони завжди повинні залишатися людьми, бути чесними та справедливими.

11

Благословив поліцейських на віддану та сумлінну службу настоятель каплиці Покрови Пресвятої Богородиці, що розташована на території навчально-тренувального відділу «Верещиця», отець Іван Ревуцький.

Для другокурсників факультету №3 відбулося заняття, на якому навчали порядку документування найбільш характерних адміністративних порушень.

21

На запрошення завідувача відділення актуалізації навчання та практичної підготовки Ігоря Петрика до курсантів завітав командир першої роти третього батальйону Патрульної поліції у Львівській області Любомир Цісельський.

Спершу вихованці ЛьвДУВС мали нагоду поспілкуватися з Любомиром Цісельським в університетській аудиторії. Дізналися чимало корисного про ті адміністративні порушення, з якими щодня зустрічається працівник патрульної поліції. Йшлося, зокрема, і про специфіку складання протоколу про порушення правил дорожнього руху і оформлення ДТП. Окремо зупинилися на обговоренні порядку адміністративного затримання.

Говорили про кваліфікації правопорушень. Загострили увагу на тому, як виявити правопорушення, зафіксувати майбутню доказову базу і зуміти її правильно використати.

Курсанти активно долучалися до дискусії, ставили запитання. Адже чимало з них вже бачать себе у майбутньому в патрульній поліції.

Згодом заняття продовжилося на плацу університету. Тут курсанти розглядали схеми ДТП. На інсценованих випадках дорожньо-транспортних пригод навчалися приймати правильні рішення у реальних умовах.

А ще, аби закріпити почуте та побачене на заняттях, курсанти долучаються до нарядів патрульної поліції, що виїжджають на ДТП. І там набувають практичні навички з оформлення матеріалів адміністративних правопорушень.

16 жовтня у ЛьвДУВС відбулося засідання Наукового товариства студентів (курсантів, слухачів), аспірантів (ад’юнктів), докторантів та молодих вчених. Перед початком роботи засідання учасники обговорили ряд організаційних питань. Так, куратор наукового товариства відділу організації наукової роботи Юлія Шевців ознайомила присутніх з інформацією про майбутні конференції, конкурси та зустрічі.

Доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики Оксана Дуфенюк провела напрочуд цікаве, корисне та інтерактивне заняття на тему «Мистецтво презентації (як бути в тренді останніх мультимедійних інновацій)». Доцент кафедри поділилася з юнаками та дівчатами таємницями створення динамічної та успішної презентації.

Після цього результати свого дослідження на тему «Організаційно-правові засади протидії домашньому насильству» представила курсантка 4-го курсу факультету №3 Анюта Довганич.

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся святковий концерт, присвячений Дню захисника України.

1

Відкрила захід курсантка 2-го курсу факультету №1 Олександра Горбан з піснею «Присягу двічі не дають».

2

Наступною на сцену вийшла представниця 4-го курсу факультету №2 Мар’яна Воробчак з музичною композицією «Квітуча Україна». А пісню «Україна – це ми» виконала третьокурсниця факультету №1 Христина Багрій.

Майстерним та витонченим танцем вразила всіх курсантка 3-го курсу факультету №2 Ірина Глудковська.

5

Ліричним твором «Над землею тумани» присутніх зачарувала студентка 3-го курсу юридичного факультету Тетяна Скільська.

6

До уваги глядачів також були представлені танцювальні номери хореографічого колективу університету під керівництвом Степана Беня.

7

Приємним бонусом в цей вечір була майстерна гра на саксофоні диригента оркестру ЛьвДУВС Ярослава Пацули.

8

Завершальним акордом став виступ Мар’яни Воробчак та Христини Багрій з музичним номером «Україна ненька».

9

А ведучий свята – провідний фахівець відділення соціально-гуманітарної роботи відділу кадрового забезпечення Віталій Бондаренко.

10

Змагання Львівської обласної організації ФСТ "Динамо" з прикладної стрільби присвятили до Дня захисника України. Захід відбувся на базі стрільбища в/ч 4114 Нацгвардії.
Учасники змагалися на влучність стрільби з пістолета Макарова та автомата Калашникова.

3
За підсумками змагань збірна команда ЛьвДУВС у справжній конкурентній боротьбі посіла перше місце. До складу команди увійшли працівники кафедри тактико-спеціальної підготовки Сергій Банах, Анатолій Удод, Ігор Землянський, Катерина Крушельницька, Дмитро Дмитрійчук, Назар Півень, Максим Сенюк та Андрій Староста.
Зокрема, у класифікації АК-1 (стрільба з автомата Калашникова) третє місце посіла Катерина Крушельницька, друге - Ігор Землянський, а перемогу здобув Сергій Банах.
Пишаємося досягненнями нашої команди!

Урочисте складання Присяги працівника Національної поліції, приурочене Дню захисника України, відбулося у навчально-тренувальному відділі “Верещиця”.

15

Під звуки маршу на плац внесли прапор університету.

Курсанти присягли вірно служити українському народові, дотримуватися Конституції та законів України, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, із гідністю нести звання поліцейського та сумлінно виконувати службові обов'язки.

2

Першокурсниця Вікторія Надрак була однією з тих, хто сьогодні склав Присягу.

“Це був найважливіший день у моєму житті, тому що стати поліцейським - моя велика мрія ще з дитинства, - ділиться враженнями дівчина. - Я так чекала, коли одягну погони і присягну на вірність українському народу. Для мене це надзвичайно хвилюючий момент. Я щаслива, що нарешті цей день настав. Коли я промовляла слова Присяги, в душі все перевернулося. Для мене це стало новим етапом у житті і дало поштовх до звершень - як професійних, так і особистих”.

1

Після складання Присяги курсантам вручили спеціальні жетони поліцейського.

Спільно виконавши Гімн України, хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв, які полягли за волю та незалежність України.

До обеліска правоохоронцям, загиблим у боротьбі за Батьківщину, поклали квіти.

21

Начальник Департаменту організаційно-апаратної роботи Міністерства внутрішніх справ України Ігор Парубочий виголосив першокурсникам привітання від Колегії Міністерства внутрішніх справ.

12

Олексій Сергєєв, начальник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування НПУ, привітав першокурсників від імені голови Національної поліції України Ігоря Клименка.

“Я радію вашому життєвому вибору, - сказав Олексій Сергєєв, - Нам потрібні чесні, мотивовані та відкриті для громади поліцейські. Переконаний, що за будь-яких обставин ви залишитеся відданими Присязі, не зрадите правді, добру та честі. Завжди будьте сміливими та гуманними. Служіть так, щоби вас поважали люди”.

 

Ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута у своєму зверненні до першокурсників привітав їх від себе та великого колективу ЛьвДУВС.

12

“Я щиро вас вітаю з таким важливим днем у вашому житті. Днем, коли ви присягнули на вірність нашому українському народу. Слова Присяги короткі, лаконічні, зрозумілі. Але за ними важкий, тернистий шлях правоохоронця. Немає вищого блага, ніж служити своєму народу. Сьогодні ви присягнули чесно і сумлінно виконувати свої обов'язки, а, отже, поки що, чесно і сумлінно навчатися. Бо від того, наскільки ви будете фаховими поліцейськими, залежатиме утвердження верховенства права, зміцнення демократії, захист законних інтересів громадян”.

Роман Благута звернувся також до батьків першокурсників: “Я хочу вам щиро подякувати за те, що ви виховали дітей - патріотів України. Я пишаюся ними і розумію ту відповідальність, яка лежить на Львівському державному університеті внутрішніх справ, щоб забезпечити курсантам належну підготовку”.

На легку та щасливу службу курсантів благословили настоятель Храму Воздвиження Чесного Хреста Господнього отець Володимир Кепич та настоятель каплиці Покрови Пресвятої Богородиці Львівського державного університету внутрішніх справ отець Іван Ревуцький.

Музичним привітанням для присутніх стала пісня рядових поліції Мар’яни Воробчак та Христини Багрій.

24

Завершилося свято урочистим маршем.

13

Сьогодні Присягу працівника Національної поліції склали курсанти із 17 областей України.

 

Сторінка 1 із 119