Шаблоны Joomla 3.5


UA

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Психічне здоров'я особистості у кризовому суспільстві». Захід проходив онлайн за допомогою платформи ZOOM.

 1

З вітальним словом до присутніх звернулася Ольга Балинська, проректорка Львівського державного університету внутрішніх справ. Вона висловила сподівання, що новий формат проведення наукового заходу не вплине на ефективність зустрічі. Та побажала усім гармонії з оточенням та із собою.

 2

Ольга Балинська зазначила, що до конференції вже не вперше долучаються психологи правоохоронних структур і зауважила, що це збагатить плідну дискусію.

Модерувала зустріч Зоряна Кісіль, декан факультету психології Львівського державного університету внутрішніх справ. Саме цей факультет і став ініціатором наукової зустрічі.

 3

Ніна Лигун, начальниця відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу МВС України зазначила, що сьогоднішня конференція є ювілейною. Адже саме п'ять років тому науковці та практики вперше зібралися у стінах Львівського державного університету внутрішніх справ, аби обговорити проблеми психічного здоров'я особистості у кризовому суспільстві.

Також Ніна Лигун подякувала представникам ЛьвДУВС за ефективну взаємодію, яка зміцніла за роки співпраці, та постійне розширення простору спілкування. “Перед науковцями щоразу постають нові питання, які ми можемо вирішити лише у співпраці, - зазначила вона. - Тож бажаю усім отримати сьогодні інтелектуальне задоволення”.

Олександр Фільц, завідувач кафедри психіатрії та психотерапії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, президент Української Спілки психотерапевтів, вводячи учасників конференції у контекст теми, наголосив на доцільності говорити не лише про психічне здоров'я особистості, а й суспільства загалом, і навіть більше — культури нації. 

Фахівці обговорювали адаптивні можливості психіки до кризових станів. Йшлося про здоров’язберігаючі технології, зокрема, і про смислову саморегуляцію.

Присутні дискутували про психологічне осмислення фізичного та психічного здоров'я в час пандемії та кризову комунікацію в її умовах. Говорили про проблематику психічного здоров'я в контексті особистісної кризи під час пандемії та про дослідження особистостей переживання стресу у студентів під час дистанційного навчання.

Звучали думки на тему психологічної допомоги студентській молоді в умовах кризового буття засобами арттерапії та психологічних особливостей студентів, схильних до прокрастинації. Також розглядали польський досвід порівняльних досліджень емоційного здоров'я студентської молоді.

 4

Психологи говорили про емоційний імунітет як фактор здоров'я та емоційний інтелект у дискурсі життєздійснення особистості. Йшлося також про психологічний комфорт як профілактику психосоматичних захворювань та використання віртуальної реальності для терапії посттравматичного стресового розладу.

 5

Присутні ознайомилися із міжнародним досвідом вирішення психологічних проблем професійної підготовки поліцейських та вимогами до керівників поліцейських підрозділів як до суб'єктів збереження психічного здоров'я особового складу.

На зустрічі також розглянули індивідуально-психологічні чинники посттравматичного зростання учасників бойових дій на Сході України та психологічні прояви бойового стресу.

 6

Психологи дискутували про особливості діагностики сімейних ролей подружжя, вплив неповної сім'ї на формування індивідуально-типологічних рис особистості та емоційну співзалежність партнерів як ознаку психологічної проблеми.

Учасники конференції обмінювалися досвідом, знайомилися з новими підходами у психології. А ще напрацьовували ідеї, які згодом втілюватимуть у своїй практиці.

 7

Підсумовуючи, Ольга Балинська від імені керівництва університету побажала учасникам конференції зберігати позитив у думках, впевненість у діях, розвиватися і формувати в собі гнучкість до швидкозмінного оточення.

До заходу приєдналася представниця міжнародної громадської організації «А21» Катерина Яковенко, яка розповіла про найбільш поширені форми сучасного рабства та порадила молоді, як діяти, аби не потрапити у пастку до трафікерів. А юні науковці представили власні дослідження на тему протидії торгівлі людьми.

Попри те, що засідання відбувалося дистанційно, учасники багато дискутували та ділилися власними думками щодо цієї вкрай актуальної проблеми.

1

Проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська привітала усіх, хто долучився до дискусії та відзначила, що засідання наукового товариства традиційно проходить щомісяця. Цього разу захід приурочили до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який було започатковано у 2007 році.

Про масштаби сучасного рабства в Україні та світі, а також експлуатацію онлайн, що набула особливого розмаху під час карантину, розповіла координаторка з превентивної діяльності громадської організації «А21» Катерина Яковенко.

«Хоча офіційно рабство було скасовано, проте статистика доводить, що насправді торгівля людьми продовжує існувати й донині. За даними міжнародних експертів у рабстві перебуває одномоментно від 21 до 40 мільйонів людей», - відзначила представниця організації «А21».

Ця проблема є особливо актуальною для України, адже наша держава є одночасно і постачальником «живого товару», і країною призначення та транзиту.

2

«Українці доволі часто потрапляють у трудову експлуатацію. Переважно людям доводиться працювати у сільському господарстві, на будівництві та у так званих реабілітаційних центрах. Як свідчить статистика, врятуватися вдається буквально одному відсотку з тих, хто потрапляє у цю ситуацію», - наголосила Катерина Яковенко.

Саме тому важливо, аби якомога більше людей довідалися про цю проблему та знали, як захистити себе та своїх рідних.

«Ані вік, ані стать, ані соціальний статус не захищають від сучасного рабства. Вберегтися допоможе лише обізнаність та вміння розпізнати цю проблему», - зауважила представниця організації «А21».

3

Катерина Яковенко розповіла, що під час карантину значно побільшало випадків експлуатації онлайн і це не може не турбувати, адже жертвами зловмисників нерідко стають діти. За останній період Internet Watch Foundation виявила 57 тисяч посилань на контент сексуального насильства над дітьми. І 60% цього контенту було створено на території Європи, у тому числі й в Україні. Більшість такого контенту було зроблено у форматі селфі, що свідчить про дуже вдалу маніпуляцію та залякування.

«А все починається зі звичайного спілкування, - пояснює Катерина Яковенко. - У житті дитини з’являється віртуальний друг, який стає найближчою людиною. Насправді ж по той бік екрану знаходиться не одноліток із привабливою фотографією, яка виставлена. Найчастіше це доросла людина, яка добре знається на підлітковій психології та вміє маніпулювати. Тому їй не складно навіть за тиждень побудувати з дитиною такі стосунки, від яких вона вже не зможе відмовитися самостійно і поступово потрапляє до пастки шантажу».

4

Координаторка організації «А21» закликала молодь не залишатися осторонь проблеми й поширювати знання про те, як протидіяти торгівлі людьми, серед своїх знайомих та друзів.

«Інколи звичайний пост у соціальній мережі або розмова на цю тему з кимось із вашого оточення може допомогти врятувати чиєсь життя, відкрити очі на існування цієї проблеми», - підсумувала Катерина Яковенко та порадила усім переглянути просвітницький фільм «Глобальний саміт свободи», присвячений проблемі сучасного рабства.

Свої дослідження з цієї тематики представили також учасники товариства юних науковців ЛьвДУВС. Зокрема, другокурсниця факультету №3 Софія Кирильчук підготувала презентацію на тему «Торгівля людьми – прояв сучасного рабства». А курсантка 4 курсу факультету №2 Христина Долинюк розповіла про «зелену кімнату» як сучасну та ефективну форму роботи з дітьми, які постраждали під сексуального насильства.

Останньою свою доповідь представила Юлія Шліхта, курсантка 4 курсу факультету №2. Юна дослідниця поділилися міркуваннями щодо ролі громадських організацій у протидії торгівлі людьми.

До дискусії також приєдналася завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС Олександра Захарова.

На завершення куратор Наукового товариства відділу організації наукової роботи Юлія Шевців ознайомила присутніх з інформацією про майбутні конкурси та конференції.

Команда спортсменів Львівського державного університету внутрішніх справ взяла у участь у чемпіонаті ФСТ "Динамо" України з легкої атлетики (кросу), який відбувся 20 та 21 жовтня в Одесі.

5


Змагання проходили за програмою комплексних змагань “Динаміада-2020” серед збірних команд закладів вищої освіти МВС та інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовує та координує Міністр внутрішніх справ України.

До складу команди ЛьвДУВС увійшли: 
Святослав Процюк, курсант 2-го курсу факультету №3;
Надія Гундерук, курсантка 2-го курсу факультету №1;
Микола Карпа, курсант 2-го курсу факультету №3;
Василь Корпан, курсант 3-го курсу, факультету №1;
Олег Сиротюк, курсант 4-го курсу факультету №1;
Дмитро Здробилко, курсант 3-го курсу факультету №3.

Тренував курсантів Тарас Мороз, викладач кафедри спеціальної фізичної підготовки факультету №2.

 

3

Під час чемпіонату дівчата змагалися на дистанції у 1000 метрів, а хлопці - бігли 1000, 3000 та 5000 метрів.

У підмуску команда ЛьвДУВС посіла 5-те місце на Чемпіонаті.

7

Вітаємо наших спортсменів та їхнього тренера із новим здобутком. Зичимо ще чимало перемог та підкорень не однієї спортивної вершини.

Юридичний факультет Львівського державного університету внутрішніх справ запрошує до участі в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Теоретико-прикладні проблеми правового регулювання в Україні». Захід відбудеться 11 грудня за адресою: м. Львів, вул. Замарстинівська, 9.

 Напрями роботи конференції:

  1. Європейські стандарти прав людини: конституційні та адміністративно-правові механізми забезпечення в Україні.
  2. Проблеми правового регулювання господарської діяльності на засадах сталого розвитку.
  3. «CRIMINALIBUS IUSTITIA: RES ET SPES».
  4. Проблеми правового регулювання приватних правовідносин в Україні.

Для участі у роботі науково-практичної конференції запрошуються науковці та практики, зацікавлені в обговоренні запропонованої проблематики.

Тези конференції планується опублікувати в електронному збірнику та розмістити на офіційному сайті університету.

Заявку на участь у конференції, тези, рецензію наукового керівника (для авторів без наукових ступенів) слід надсилати на одну із зазначених нижче електронних адрес з поміткою «на конференцію» до 30 листопада.

Додаткову інформацію та заявку на участь можете знайти за посиланням

Володимир Ліпатов, викладач кафедри спеціальної фізичної підготовки факультету №2 ЛьвДУВС, увійшов до переліку найкращих дитячих тренерів Львова за підсумками 2020 року. Цьогоріч відзначили наставників із 49 видів спорту. Сотню кращих обрали із 205 претендентів.

100

Нагородження відбулося у рамках реалізації міської програми «Дитячий тренер», метою якої є розвиток та популяризація фізичної культури та спорту у місті, збільшення кількості секцій із різних видів спорту та залучення молодих тренерів до роботи з дітьми та молоддю.

«Програма «Дитячий тренер» не має аналогів в Україні, - наголосив начальник управління спорту Львівської міської ради Антон Нікулін. - У нас цьогоріч було 205 аплікантів, з яких ми обрали сотню найкращих. Спершу складався список за рейтинговою системою, рахували бали та виводили фіналістів. Потім кожен з членів комісії голосував за певного апліканта. Так 100 найкращих отримали по 25 тисяч гривень».

Володимир Ліпатов - майстер спорту з боротьби самбо, боротьби Кураш та дзюдо, переможець міжнародних чемпіонатів та успішний тренер, який виховав не одне покоління спортсменів. У 2019-му він також увійшов до числа кращих дитячих тренерів Львова.

Вітаємо Володимира з вагомим досягненням та бажаємо наснаги, наполегливості та нових перемог!

Доктор юридичних наук Аркадіуш Шайна (Польща) провів онлайн-лекцію для слухачів із ЛьвДУВС на тему: «Дерматоскопія у криміналістиці – вибрані аспекти». Онлайн-заняття відбулося для здобувачів вищої освіти факультетів №№ 1,2,3 та юридичного факультету Львівського державного університету внутрішніх справ. Також до навчань приєдналися науково-педагогічні працівники кафедри кримінального процесу та криміналістики факультету №1 та кафедри кримінально-правових дисциплін юридичного факультету.

1

Під час лекції Аркадіуш Шайна, криміналіст та кримінолог, експерт-поліграфолог, автор наукових публікацій в галузі криміналістики і судової експертизи, розповів про дерматоскопію, хейлоскопію та криміналістичну отоскопію. Слухачі дізналися про методи, які можна використовувати для виявлення та захисту хейлоскопічних та отоскопічних слідів та ознайомилися із валиком одометра та хейлоскопа.

1

Онлайн-заняття для вихованців та працівників ЛьвДУВС відбулося у рамках науково-дидактичного співробітництва з Вищою школою управління охорони праці в Катовіце (Польша). Захід пройшов за сприяння завідувачки відділення актуалізації навчання та практичної підготовки Олександри Захарової та відділення міжнародної освітньої діяльності вишу.

Професорка кафедри менеджменту факультету управління та економічної безпеки, доктор економічних наук, професор Зінаїда Живко стала членкинею спільноти «Міжнародне товариство вчителів, адміністраторів та дослідників».

3333333

( Фото з архіву ЛьвДУВС)

«Наука не знає кордонів. Це гасло справді дієве, коли є бажання працювати, вчитися, удосконалюватися та ділитися досвідом», - зазначає Зінаїда Живко.

Представниця університету отримала сертифікат учасника товариства та відзнаку за сумлінне та невпинне прагнення забезпечити цілісне формування спільноти продуктивних, інноваційних та конкурентноспроможних освітян у своїй країні та усьому світі.

Вітаємо Зінаїду Живко та захоплюємося її наполегливістю й невтомністю у підкоренні наукових вершин.

 

1111111

Ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута взяв участь у зустрічі із представниками Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні.

На онлайн зв’язку були представники КМЄС з Брюсселю та правоохоронці з Львівської, Одеської та Донецької областей. Темою обговорення стала робота Місії в Україні та її співробітництво з Національною поліцією та закладами вищої освіти системи МВС.

1

Спільна діяльність Львівського державного університету внутрішніх справ з Консультативною місією Європейського Союзу в Україні розпочалося з липня 2016-го. Впродовж п'яти років за сприяння КМЄС реалізовано низку заходів. 

Зокрема, відповідно до проєкту «Розширення можливостей ЛьвДУВС щодо впровадження інтерактивних модульних тренінгів» створено інтерактивний полігон на базі навчально-тренувального відділу «Верещиця» та методичний кабінет з кримінального аналізу. 

«Використання оснащених приміщень сприяє вдосконаленню методик викладання фахових дисциплін та проведення курсів підвищення кваліфікації, - зазначив ректор ЛьвДУВС Роман Благута. - Це допомогло нам створити сприятливе середовище для отримання знань та забезпечити якісну підготовку здобувачів вищої освіти». 

У травні 2019 року за участю КМЄС в університеті офіційно відкрито навчальний полігон «Ситуаційний центр».

За сприяння Місії у вересні 2017 року представники ЛьвДУВС взяли участь у тренінгу з інтерактивного навчання, який відбувся на базі Австрійської поліцейської академії у Відні. 

Впродовж трьох років, з 2017-го по 2019-й, Консультативна місія була співорганізатором міжнародних науково-практичних конференцій «Теорія та практика протидії злочинності в сучасних умовах», а її представники взяли участь у заходах як доповідачі та експерти.

Минулоріч на базі ЛьвДУВС за підтримки КМЄС відбулося засідання виконавчого комітету Асоціації європейських коледжів поліції.

1

Роман Благута наголосив, що тренери Місії провели на базі вишу чимало навчань, у яких взяли участь також і представники Національної поліції України. Серед них - тренінги з лідерства та управління для керівників поліції середньої ланки; навчання для інспекторів-криміналістів; тренінг з кримінального аналізу; із вдосконалення роботи слідчо-оперативних груп на місці скоєння злочину; навчання щодо роботи з громадськістю з протидії конфліктним ситуаціям; тренінг з питань забезпечення публічного порядку; із взаємодії поліції та громади; тренінг про «Сучасні методи викладання»; навчання із запобігання та протидії домашньому насильству; із питань скандинавської моделі забезпечення публічного порядку під час масового скупчення людей; із судової фотографії для інспекторів-криміналістів із застосуванням кращих практик Європейського Союзу.

За чей час відбулося також чимало вебінарів. Зокрема, щодо взаємодії поліції та громади (Webinar on Community Policing Concept); про гнучкі навички для офіцерів поліції (Webinar on Soft Skills for Police Officers); онлайн семінар з питань забезпечення публічної безпеки та порядку згідно Концепції запровадження публічної безпеки і порядку; навчання «Публічні закупівлі в державних установах України. Організація закупівельної діяльності»; вебінар із безпеки дорожнього руху за участі поліцейських Республіки Польща. 

У рамках проєкту «Підтримка розробки концепту стратегії безпеки громади у Львівській області» за сприяння КМЄС працівники університету беруть участь у робочих групах щодо боротьби з корупцією; безпеки дітей; щодо майнових злочинів; роботи над проблемою зловживання алкоголем та наркотичними речовинами та з безпеки дорожнього руху.

Ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута подякував Консультативній Місії Європейського Союзу за допомогу та сприяння у підготовці майбутніх поліцейських. А також висловив сподівання, що співпраця ЛьвДУВС та КМЄС буде мати успішне та плідне продовження, зокрема, у сфері протидії торгівлі людьми. 

«Європейська ліга професійного розвитку» разом з Університетом Collegium Civitas організовує міжнародне науково-педагогічне стажування для педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти I–IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування.

Тема стажування: «Інтернаціоналізація вищої освіти. Організація навчального процесу, інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі».

Дата проведення: 09 листопада – 18 грудня 2020 року.

Мета стажування – підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки аспірантів, докторантів, наукових і науково-педагогічних працівників, опанування новітніми унікальними методами, набуття досвіду провадження науково-дослідної і викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну та розширення наукових контактів

Учасникам видається сертифікат про проходження стажування тривалістю 180 годин (6 кредитів).

Детальна інформація щодо участі та вартості стажування за тел.: +38063 333 9152 або на сайті https://elpd.com.ua/stazhuvannya-civitas/

На онлайн-платформі Webex відбувся вебінар щодо безпеки дорожнього руху. Захід провели начальник Департаменту дорожнього руху Центру підготовки поліції у Легіоново (Республіка Польща) Ярослав Згєрський, заступник коменданта цього Центру Марцін Шиндлер та керівник Харківського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Роберт Жулкєвський.

 0 02 05

Участь у вебінарі від Львівського державного університету внутрішніх справ взяв доцент кафедри цивільного права та процесу факультету №1 Володимир Когут.

11

Фахівці розповіли про підготовку патрульних поліцейських у Польщі. Вони описали, з яких дисциплін складається навчальна програма у спеціалізованих закладах освіти.

22

Зокрема, лектори відзначили, що патрульні поліцейські Польщі діляться за напрямами. Одні з них регулюють дорожній рух, інші – виїжджають на дорожньо-транспортні пригоди без постраждалих. Поліцейських третього напрямку викликають на ДТП з потерпілими.

На завершення вебінару представники Департаменту дорожнього руху зазначили, що 5 тисяч польських патрульних мають професійну домедичну підготовку. Кожні два роки вони проходять переатестацію для актуалізації знань, після завершення якої отримують відповідні сертифікати.

Сторінка 1 із 168