Шаблоны Joomla 3.5


Сьогодні факультет управління та економічної безпеки Львівського державного університету внутрішніх справ гостинно відчинив двері для майбутніх вступників та їхніх батьків. Старшокласникам, які завітали до вишу, запропонували поринути у цікаву та захопливу атмосферу студентського життя. А одна із випускниць факультету поділилися своїми здобутками та враженнями від навчання.

1

Привітала присутніх декан факультету управління та економічної безпеки, доктор економічних наук, доцент Ірина Ревак. Вона розповіла молоді про Львівський державний університет внутрішніх справ, ознайомила із факультетами, які готують фахівців для підрозділів Національної поліції.

«Особливість нашого факультету є те, що ми поєднуємо два напрямки. Це, насамперед, економічний блок, а також правові знання, - зауважила Ірина Ревак. - Безпекова ніша, яку ми посіли на ринку освітніх послуг не тільки Львова, але й усієї України, свідчить про те, що ми готуємо не лише економістів, управлінців, аналітиків, експертів, фінансистів для якоїсь однієї галузі або приватного сектора. Ми також готуємо фахівців для державних структур».

5
Майбутні абітурієнти дізналися про спеціальності, які можна здобути на факультеті управління та економічної безпеки, а також магістерські програми. Ірина Ревак наголосила, що під час навчання студенти отримують знання не тільки з правових та юридичних дисциплін, але також з психології, IT-технологій, зокрема, кібербезпеки.

«Ми крокуємо у ногу з часом, реагуємо на виклики суспільства, відстежуємо, які саме професії є затребувані, який попит на ринку праці. Тож ми намагаємося готувати саме таких фахівців, які б були конкурентноспроможними та відповідали тим вимогам, які ставить до них роботодавець», - підсумувала декан факультету управління та економічної безпеки Ірина Ревак.

Доцент кафедри менеджменту Ольга Марченко презентувала присутнім «Виклик з майбутнього» - розповіла про те, чим живе факультет. «Ми молода, дружня команда, яка працює над єдиним результатом – дати Україні висококваліфікованого фахівця з управління, фінансів та безпеки», - зазначила вона.

Продовжилася зустріч динамічним та цікавим бліцінтерв’ю з представниками факультету. На запитання ведучої відповідали декан Ірина Ревак, викладач кафедри фінансів Наталія Чапляк та доцент кафедри менеджменту Ольга Подра. До дискусії також долучилися студенти – першокурсниця, яка перемогла у цьогорічному конкурсі «Міс ЛьвДУВС» Ілона Лисюк, голова студентського самоврядування факультету Владислав Барзенков та студент третього курсу Андрій Савран – активний учасник усіх факультетських заходів. Вихованці вишу поділилися своїми досягненнями, враженнями від навчання та історіями зі студентського життя.

20

Аби допомогти старшокласникам обрати професію до душі, яка б відповідала їхнім природнім здібностям, доцент кафедри менеджменту Ольга Подра запропонувала гостям пройти тест «Психогеометрія фігур».

21

«Наш факультет пишається багатьма своїми випускниками, які є талановитими підприємцями, менеджерами, фінансистами, - зазначила ведуча заходу Ольга Марченко. - Багато з них заснували власну справу. І сьогодні ми познайомимо вас із нашою випускницею - засновницею власницею івент-агентства «Bona-event studio» Яною Токар».

Випускниця факультету поділилася спогадами про своє навчання у ЛьвДУВС та розповіла про те, як з’явилась ідея відкрити власний бізнес.

«Без знань, які я отримала тут, я б навіть не подумала про створення своєї справи та не наважилася на такий крок, - зазначила Яна Токар. – Завдяки навчанню у ЛьвДУВС з багатьма питаннями я можу впоратися сама - прорахувати ризики, зробити оптимізацію витрат, проєктів, розробку бізнес-планів».

Випускниця побажала майбутнім студентам стати успішними та правильно обрати свій життєвий шлях.

На завершення зустрічі першокурсник Любомир Підкович подарував присутнім музичну композицію, виконану на саксофоні.

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася науково-практична конференція на тему «Теоретико- прикладні проблеми правового регулювання в Україні».

Із вітальним словом до присутніх звернувся ректор вишу полковник поліції Роман Благута: «На перший погляд, тема цієї конференції доволі широка, але це дає можливість почути різні думки практиків, фахівців та науковців у галузі права. Важливо, що сьогоднішній захід є місцем для дискусії не лише знаних і відомих фахівців, а й молодих науковців, здобувачів вищої освіти та аспірантів. Для Львівського державного університету внутрішніх справ ця дискусія дає можливість зрозуміти потребу органів державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів та практичних підрозділів у частині організації освітньої діяльності. Тож цей науковий захід сприятиме вдосконаленню освітніх програм та запозиченню позитивного досвіду».

Іван Красницький, декан юридичного факультету ЛьвДУВС наголосив, що у сьогоднішній конференції беруть участь представники Вищої ради правосуддя, Вищого антикорупційного суду, прокуратури Львівської області, судів міста Львова, адвокатури та нотаріату.

На конференції розглянули конституційні та адміністративно-правові механізми забезпечення в Україні європейських стандартів прав людини. Обговорили проблеми діяльності органів публічного управління. Торкнулися актуальних питань регулювання господарської діяльності в умовах сталого розвитку та проблем правового регулювання приватних правовідносин. Йшлося також про реформу кримінальної юстиції. Молоді науковці представили свої дослідження щодо проблем правового регулювання.

Усі доповіді наукового заходу згодом увійдуть до збірника матеріалів конференції. Свої тези до нього подали представники понад 20 закладів вищої освіти України, а також Брестського державного університету (Республіка Білорусь) і Карагандинського державного університету (Республіка Казахстан).

21

На юридичному факультеті Львівського державного університету внутрішніх справ відбувся День відкритих дверей. До вишу завітали школярі, ліцеїсти та гімназисти, які вже зараз думають про вибір майбутньої професії.


Знайомство з факультетом розпочалося із екскурсії. Здобувач вищої освіти юридичного факультету Микола Томашевський показав гостям аудиторії та кафедри, деканат та бібліотеку, розповів про Церкву Воздвиження Чесного Хреста Господнього, що розташована на території вишу, - пам’ятку архітектури з 400-літньою історією.

Після прогулянки усіх запросили до актового залу. Тут Микола Зубанський, інспектор юридичного факультету, розповів гостям про структуру університету та його факультети. Окрему увагу приділили юридичному.

Майбутні абітурієнти дізналися, які перспективи відкриваються перед студентами та випускниками юридичного факультету, які переваги він має перед аналогічними факультетами інших вишів. Микола Зубанський охоче відповів на запитання школярів про умови вступу до ЛьвДУВС.

11

А згодом на гостей чекав сюрприз. Вони мали можливість ознайомитися з різними видами валіз криміналіста. Школярі охоче вивчали вміст валізи. Дізналися призначення кожної її складової та випробувати деякі з них у дії.

У рамках акції «16 днів проти насильства» завідувач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету №3 Данило Йосифович провів лекцію для працівників Львівського прикордонного загону.

40

Представник ЛьвДУВС зазначив, що у суспільстві досі побутує чимало міфів про домашнє насильство. Дехто вважає це явище нормою, однак, насправді це дуже серйозна проблема, яку не можна замовчувати. Данило Йосифович розповів про адміністративну відповідальність, яку передбачено щодо кривдників, пояснив, що таке гендерно зумовлене насильство. Окрім цього, ознайомив присутніх із результатами «Опитування з питань добробуту та безпеки жінок», що проводилося ОБСЄ у 2018 році.

Також звернув увагу, що особи, які перебували у зоні конфлікту, є більш схильними до розв’язання проблемних ситуацій силовими методами та частіше вчиняють такі дії.

41

«Якщо свідком домашнього насильства стає дитина, вона відповідно до закону визнається потерпілою та має право проходити корекційні програми. Це дійсно потрібно. Адже часто саме ті, хто спостерігали за домашнім насильством, уже пізніше, у дорослому віці, повторюють поведінку батьків, бо переконані, що це норма», - наголосив Данило Йосифович.

Поступово розвіявши існуючі міфи про домашнє насильство, представник ЛьвДУВС ще раз наголосив, що про такі факти не можна мовчати. Слід обов’язково звернутися за допомогою до поліції або ж зателефонувати на національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства.

 

Фото прес-служби Львівського прикордонного загону

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» здобувачі освітнього ступеня «магістр» факультету №3 ЛьвДУВС спільно з доценткою кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Катериною Костовською відвідали Громадську приймальню Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в місті Львові.

1

Вихованцям вишу розповіли про інститут омбудсмана в механізмі забезпечення прав і свобод людини. Працівники установи описали правовий статус Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, його форми і методи діяльності, цілі й завдання.

Говорили також про реалізацію стратегії зміцнення регіональної присутності Уповноваженого, його функції у сфері недискримінації та ґендерної рівності, роль у запобіганні будь-яким формам дискримінації та здійснення заходів щодо її протидії.

Особливу увагу приділили проблемним питанням щодо гендерної дискримінації, надання правової допомоги, юридичних механізмів захисту своїх прав.

На запрошення доцента кафедри кримінального процесу та криміналістики факультету №1 Олександри Захарової навчання для курсантів Львівського державного університету внутрішніх справ провела координатор з превентивної діяльності міжнародної громадської організації «А21» Катерина Яковенко.

«Наше суспільство, як правило, ототожнює торгівлю людьми з сексуальною експлуатацією, а про інші форми цього сучасного рабства часто навіть не знає, - розпочала тренінг Олександра Захарова. - Вражає, що багато постраждалих від експлуатації не здогадуються про те, що їх просто використали та вчинили над ними злочин».

«Скасуємо рабство всюди і назавжди — це наше гасло, - звернулася до курсантів Катерина Яковенко. - Якщо перекласти назву А21, то “А”- це аболіціоністи - люди, які виступали за скасування рабства, “21” - це наше століття. І ми поставили собі за мету подолати цю проблему саме у 21-му сторіччі. Нам у цьому потрібна ваша допомога».

На тренінгу говорили про те, що таке торгівля людьми і чим цей злочин відрізняється від інших, дотичних до нього.

Багато уваги приділили психології постраждалого. Катерина Яковенко пояснила причину вчинків людини, яка потрапила у рабство та мотиви, через які вона могла не скористатися можливістю порятунку.

Окремо зупинилися на тому, як правильно розмовляти з постраждалим, які запитання будуть доречними у діалозі з ним, а яких краще уникати.

«Важливо не нашкодити, - наголосила координатор міжнародної організації, - адже іноді одне невдале запитання може перекреслити всі попередні 10 хвилин бесіди і зруйнувати збудовану довіру між вами».

Говорили про законодавство у цій сфері. Про труднощі притягнення до відповідальності торговців людьми та трафікерів. А ще про те, на яку допомогу від держави можуть розраховувати постраждалі.

Вихованці вишу дізналися про позитивний досвід організації “А21” у боротьбі з торгівлею людьми. У діалогах та зворотньому зв'язку курсанти змогли взяти на озброєння ті аспекти роботи організації, які згодом стануть їм у нагоді в подальшій професійній діяльності.

«Коли ми будемо розуміти, що таке торгівля людьми, що ніхто не застрахований від неї, і знатимемо як себе захистити - ми зможемо зупинити постачання «живого товару», припинити потік людей, які в пошуках кращого життя приймають невиважені рішення і потрапляють у небезпечні ситуації», - підсумувала Катерина Яковенко.

Тренінг продовжився тактичними особливостями допиту дітей, постраждалих від сексуального насильства. Доценти кафедри кримінального процесу та криміналістики Олександра Захарова та Андрій Кунтій розповіли курсантам про новітні методики, які досі ще не використовувалися в Україні під час допиту неповнолітніх.

Окрему увагу приділили місцю проведення бесіди з дитиною. Розповіли про, так звані, «зелені кімнати», яких в нашій державі зареєстровано лише три.

23

«Зелена кімната» повинна виглядати як звичайна дитяча, - зауважила Олександра Захарова. - Це сприятиме спілкуванню. Меблі, килими на підлозі, іграшки — все має бути таким, щоб допомогти дитині почуватися комфортно. Однак вона оснащена відеокамерами, і всі розмови, що ведуться тут, записуються. Це необхідно, аби згодом не проводити додаткових допитів і вкотре не травмувати дитину неприємними спогадами».

Андрій Кунтій наголосив, що з цією ж метою - уникнення додаткових травм, усі, хто за законодавством має бути присутнім при допиті неповнолітніх, знаходяться у цей час в іншому, технічному, приміщенні та спостерігають за бесідою через монітори.

«Проте, якщо у них виникають якісь додаткові запитання до дитини, чи вони вбачають доцільним спрямувати допит у іншому руслі, тому, яке дасть більше позитивних результатів від бесіди, вони мають можливість зв'язатися зі слідчим у «зеленій кімнаті» через Bluetooth чи телефонний зв'язок», - додав Андрій Кунтій.

Олександра Захарова розповіла про особливості спілкування із дітьми, психологічні моментах ведення бесіди. На тренінгу говорили про те, які питання варто задавати, щоб зрозуміти, чи дитина відрізняє правду від фантазій і здатна дати достовірні покази.

А потім курсантам показали ляльок, яких використовують під час бесіди з дитиною.

«Їх є шість і усі вони різної вікової категорії. Особливі вони тим, що мають статеві ознаки. У формі гри дитині легше показати, які дії над нею вчинялися та хто до них причетний. Все це робиться лише для того, аби менше травмувати дитину під час допиту», - резюмувала Олександра Захарова.

На завершення усім присутнім на тренінгу вручили сертифікати про проходження навчання.

30

Зауважимо, що це вже не перший такий захід у Львівському державному університеті внутрішніх справ. У червні цього року представники міжнародної організації «А21» вже проводили у ЛьвДУВС навчання з протидії торгівлі людьми для курсантів. Тоді учасниками семінару стали майбутні слідчі - випускники факультету №1 та третьокурсники усіх факультетів, що здійснюють підготовку фахівців для підрозділів Національної поліції. Як тоді, так і тепер навчання тривали впродовж двох днів.

Доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики Андрій Кунтій провів для курсантів 4-го курсу факультету №1 лекцію англійською мовою. Заняття було присвячено темі взаємодії слідчого з підрозділами Національної поліції під час зупинення досудового розслідування.

1

Під час лекції здобувачі вищої освіти отримали чудову нагоду поглибити свої знання не лише з кримінального процесу, але й з іноземної мови.

2

Андрій Кунтій розповів присутнім про організацію розшуку в ході міжнародного співробітництва, окреслив цілі та завдання слідчого під час взаємодії з «Interpol». Також ознайомив курсантів із інтернет-ресурсами, на яких висвітлено осіб, що перебувають у національному та міжнародному розшуку. Під час лекції, крім цього, йшлося про кримінальні процесуальні документи, які виносяться слідчим під час зупинення досудового розслідування.

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася бесіда із курсантами 2-го та 3-го курсів на тему профілактики ВІЛ/СНІДу та наркозалежності. Захід провели до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначають 1 грудня.

1

Лікар-інфекціоніст КНП ЛОР «Львівського обласного центру громадського здоров’я» Ірина Бень розповіла, що таке ВІЛ-інфекція. Вона перелічила групи підвищеного ризику інфікування, а також ситуації, при яких можливе зараження.

2

Ірина Бень зазначила, що ВІЛ не передається при спільному користуванні побутовими речами, у лазні та сауні, під час поцілунків, при обіймах та рукостисканні, укусах комарів чи інших комах.

Під кінець лекції лікар ще раз наголосила, що потрібно піклуватися про своє здоров’я, а, отже, уникати випадкових статевих контактів, особливо з особами, які вживають наркотики, не застосовувати використані, брудні шприци та голки, пам’ятати, що венеричні захворювання сприяють поширенню ВІЛ.

Цього дня з вихованцями вишу спілкувалася також Олена Ярмоленко – психолог першого наркологічного відділення Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні.

«Коли людина систематично приймає наркотики, у неї стираються межі, – розповіла психолог. – Зазвичай все починається з пігулок, а через декілька років закінчується ін’єкціями, а це пряма дорога до абсцесів. Найчастіше наркоман, який не зміг вилікуватися, закінчує життя самогубством».

8

Вона підкреслила, що людина не може повністю позбутися наркозалежності. Єдине, що така особа може зробити – залишатися тверезою. Адже це невпинна боротьба з самим собою.

9

«Люди в галюциногенному стані не усвідомлюють своїх вчинків і сприймають реальність викривленою. Вони можуть, до прикладу, вийти через вікно десятого поверху, думаючи, що це двері. І таких випадків є чимало», - відзначила фахівець.

10

Олена Ярмоленко наостанок розповіла про новий вид наркотику - сіль, який не так давно з’явився в Україні. Це білий порошок, схожий на сіль для купання. Фахівець наголосила, що інколи лише одного разу вживання цього наркотику достатньо, аби людина втратила розум.

Загалом, зустріч пройшла в атмосфері довіри та зворотного зв’язку. Юнаки та дівчата зробили корисні висновки про безпеку свого життя, які їм знадобляться в майбутньому.

До другокурсників факультету №3 завітали патрульні поліцейські: заступник командира роти Ярослав Смілянець та інспектор Володимир Варениця.

1

Патрульні поліцейські провели для курсантів заняття на тему оформлення адміністративних матеріалів у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксованих у неавтоматичному режимі. Говорили також про тактичні принципи діяльності патрульної поліції, практику їх застосування і про оформлення матеріалів у сфері громадської безпеки.

Ярослав Смілянець ознайомив курсантів із роботою службового планшету екіпажу патрульної поліції та розповів про логістичні й інформаційні програмами, завантажені на ньому.

8

Вихованці вишу дізналися про роботу системи «Гарпун» та мобільної програми «Патруль».

Володимир Варениця розповів про особливості застосування нагрудних камер поліцейського, а ще нагадав курсантам основні вимоги до надання першої домедичної допомоги.

9

Окремо зупинилися на темах пішого патрулювання, автопатруля і їхніх особливостей.

Курсанти мали можливість поспілкуватися з практичними працівниками та запитати про все, що їх цікавило у службі патрульних поліцейських.

Представники Консультативної місії Європейського Союзу в Україні презентували результати соціологічного опитування населення Львівщини щодо ставлення до питань безпеки. До обговорення підсумків дослідження громадської думки долучився заступник декана факультету №3 ЛьвДУВС майор поліції Михайло Шевців.

10

Опитування проводилося впродовж квітня-травня 2019 року серед мешканців Львова, Червонограда та шести районів області. Найбільш серйозними проблемами у сфері громадської безпеки учасники дослідження назвали небезпечний дорожній рух, квартирні крадіжки, наркопритони. Серед заходів, які слід вжити, аби підвищити рівень безпеки у регіоні, мешканці Львівщини відзначили покращення роботи поліції, дотримання законів громадянами та службовцями, встановлення освітлення, відеоспостереження та дорожніх знаків, а також подолання корупції.

Зважаючи на результати дослідження, фахівці КМЄС запропонували створити робочі групи, які б працювали у п’яти таких напрямках: безпека дорожнього руху, боротьба з корупцією, протидія майновим злочинам, проблеми зловживання алкоголем та наркотичними речовинами, безпека дітей. До складу кожної з цих груп мають увійти представники Львівського державного університету внутрішніх справ, які активно долучатимуться до обговорення та розробки методичних рекомендації, проведення заходів, що сприятимуть підвищенню рівня безпеки у регіоні.

Сторінка 1 із 129