П'ятниця, 08 лютого 2019 16:44

У навчально-тренувальному відділі «Верещиця» освятили каплицю

Каплицю Покрови Пресвятої Богородиці освятили 8 лютого у навчально-тренувальному відділі «Верещиця» Львівського державного університету внутрішніх справ.

На урочистий чин освячення завітали голова ЛОДА Олег Синютка, керуючий справами ЛОР Валентин Харлов, начальник ГУНП у Львівській області генерал поліції третього рангу Валерій Середа, ректор ЛьвДУВС полковник поліції Роман Благута, голова Яворівської районної державної адміністрації Ігор Самардак, голова Яворівської районної ради Володимир Сичак та голова селищної ради смт. Івано-Франкове Іван Семеряк.

На Алеї пам'яті правоохоронцям, які загинули за Україну гостей зустріли курсанти, науково-педагогічний колектив ЛьвДУВС, працівники батальйону поліції особливого призначення «Львів» ГУНП у Львівській області та родичі загиблих правоохоронців. Присутні запалили лампадки перед Меморіалом пам’яті правоохоронцям, які загинули за Україну.

Чин освячення каплиці Покрови Пресвятої Богородиці провели Високопреосвященніші Владики Православної Церкви України – голова синодального управління військового духовенства митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан та архієпископ Дрогобицько-Самбірський Яків.

Митрополит Іоан звернувся до присутніх від імені Блаженнійшого митрополита Київського та всієї України Епіфанія та від імені всіх священиків і парафіян з побажанням мужності, твердості, терпіння та братства. «Найвища якість, яка є в нашій душі, – наголосив він, – це любов і жертовність. Нехай вони завжди живуть у вашому серці та мотивують вас до якомога кращого виконання свого священного обов'язку – захисту Батьківщини».

З нагоди освячення каплиці та за заслуги перед Помісною українською Православною Церквою ректора Львівського державного університету внутрішніх справ Романа Благуту та начальника ГУНП у Львівській області генерала поліції третього рангу Валерія Середу нагородили грамотами.

Очільник ЛьвДУВС запросив гостей покласти квіти до Меморіалу пам’яті правоохоронцям, які загинули за Україну.

«Ми пам'ятаємо тих героїв, які віддали життя, втратили здоров'я заради нас. Але ми повинні розуміти: щоби ті жертви були не марними, ви повинні бути чесними перед собою і Господом Богом, здобувати освіту і сумлінно виконувати свою роботу, – звернувся до курсантів Роман Благута. – Я впевнений – ця каплиця пустувати не буде. Вона стане елементом вашого духовного зростання та виховання».

Звернувся до курсантів і голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Завжди, коли на душі буде неспокійно, коли будуть гризти якісь сумніви, і не буде зрозумілим, чи правильною дорогою ви йдете, є місце, куди можна прийти, попросити у Бога поради, Божої ласки, подумати про своє життя і нашу державу», – сказав Олег Синютка.

Настоятелем каплиці Покрови Пресвятої Богородиці призначили священика-капелана Івана Ревуцького.