Шаблоны Joomla 3.5


UA

Вівторок, 22 вересня 2020 12:30

Поліцейський розповів курсантам, як вберегтися від інтернет-шахрайства

Written by
Rate this item
(0 votes)

«З розвитком технологій дуже часто люди страждають від інтернет-шахраїв. Довірливість користувачів з одного боку та анонімність і креативність кіберзлочинців з іншого – неабияк цьому сприяють», – розпочав фахівець.

1

Представник Управління карного розшуку поліції Львівщини завітав на заняття до курсантів 3-го курсу факультету №2.

Він розповів вихованцям вишу про основні види шахрайства в мережі. Перш за все, поліцейський згадав махінації, пов’язані з покупками та продажами на сайтах оголошень. Також відзначив, що аферисти невпинно придумують нові методи та прийоми, аби, наприклад, продати неіснуючий товар.

2

Поліцейський зауважив, що неабиякою популярністю серед кіберзлочинців користується так зване «інтернет-жебрацтво». Воно полягає в тому, що люди на своєму особистому блозі або ж на сайті просять фінансову допомогу.

«Не менш поширеними є фейкові розіграші з цінними призами, - додав фахівець. – Для цього достатньо підписатися на сторінку та зробити репост публікації. Інколи просять особисті дані – номер телефону та поштову скриньку. В результаті учасники розіграшу не отримують нічого, а сторінку, на яку вони підписуються, продають або ж використовують для просування якогось магазину».

3

Представник Управління карного розшуку навів курсантам декілька порад, як вберегти себе та рідних від інтернет-шахрайства.

Перед покупкою варто зберегти фотографію на свій ПК та скористатися пошуком за зображеннями від Google.

«Якщо фотографія належить іншому користувачу, а продавець стверджує, що фото зроблено ним особисто, варто відмовитися від покупки» - наголошує поліцейський.

4

Запрошений гість також розповів, що можна перевірити продавця за номером телефону. Його необхідно ввести в пошуковому сервісі Google.

«Зазвичай, якщо за номером телефону попередньо здійснювалися шахрайські дії, вони вносяться до спеціальних баз», – підсумував поліцейський.

Read 125 times