UA

П'ятниця, 11 вересня 2020 16:06

Курсанти пройшли тренінг з протидії торгівлі людьми

(1 Vote)

Навчання для університетської молоді провела координаторка програми протидії торгівлі людьми громадської організації Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус. Насамперед, вона запропонувала присутнім обговорити міфи та факти про сучасне рабство. Учасникам тренінгу потрібно було підтримати певне твердження та аргументувати свої міркування.

«Наприклад, теза про те, що торгівля людьми - це проституція викликала чимало дискусій. Ціла група розійшлася у думках щодо цього. Насправді ж, - це міф, який заважає бачити в особі, яка постраждала від сексуальної експлуатації, саме жертву тяжкого злочину, а переносить на неї суспільну відповідальність за те, що відбулося», - пояснює Олена Кальбус.

Представниця громадської організації відзначила, що надзвичайно важливо розуміти, яка інформація є достовірною, а яка – ні. «Сподіваюся, цей тренінг мотивуватиме молодь дізнатися більше про проблему торгівлі людьми та шляхи її вирішення, про особливості розкриття цього тяжкого злочину і можливості допомоги, які існують і які гарантує держава», - говорить Олена Кальбус.

За даними Державного департаменту США на сьогодні у світі близько 27 мільйонів людей перебувають у сучасному рабстві. Кожен п’ятий українець ризикує потрапити у тенета торговців живим товаром, - розповідає завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС Олександра Захарова. «Ми вже не вперше організовуємо тренінги з цієї тематики. Сьогодні навчання пройшли курсанти випускних курсів, які вже невдовзі продовжать службу у різних підрозділах поліції. Тож такі знання будуть для них особливо корисними», - наголошує Олександра Захарова.

Курсант факультету №1 Євген Турик поділився своїми враженнями про тренінг. «Мої очікування повністю виправдалися, - зазначив хлопець. - Сьогодні я дізнався багато нової інформації, навчився розрізняти міфи та факти про сучасне рабство. Думаю, такі навчання є дуже потрібними, адже у своїй майбутній роботі ми будемо стикатися з такими випадками. Тому повинні знати, як діяти, як поводитися з постраждали від торгівлі людьми. Не усі готові ділитися своїми історіями. Тож, якщо людина все ж таки наважилася розповісти про те, що сталося, ми повинні їй максимально допомогти».