UA

Середа, 15 липня 2020 14:39

У ЛьвДУВС відбувся круглий стіл, присвячений актуальним питанням підготовки фахівців із протидії торгівлі людьми та загальнокримінальним злочинам

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся круглий стіл, учасники якого обговорили актуальні питання підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції у сфері протидії торгівлі людьми та загальнокримінальним злочинам.

Захід проходив дистанційно на одній із онлайн-платформ. До дискусії долучилися науковці, практики та представники міжнародних організацій.

Із привітальним словом до учасників круглого столу звернувся ректор ЛьвДУВС полковник поліції Роман Благута. Він наголосив на актуальності теми обговорення та зазначив, що Львівський державний університет внутрішніх справ є профільним закладом вищої освіти щодо підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції та у сфері протидії торгівлі людьми. ЛьвДУВС проводить підвищення кваліфікації, спеціалізацію, науково-дослідну діяльність та методичне забезпечення підготовки практичних працівників цих підрозділів.

Очільник вишу подякував усім, хто долучився до дискусії та відзначив, що такий захід допоможе науковцям і практикам обговорити найбільш актуальні питання щодо підготовки молодих фахівців та напрацювати нові, цікаві ідеї.

Модератором дискусії виступила проректорка Львівського державного університету внутрішніх справ Ольга Балинська.

Учасники заходу, насамперед, обговорили міжнародні та національні стандарти протидії торгівлі людьми. Своїми міркуваннями на цю тему поділилася координаторка проєктів ОБСЄ в Україні, національний керівник програми «Безпека людини» Лілія Грудко. Вона наголосила: «Ми надзвичайно цінуємо співпрацю з Львівський державним університетом внутрішніх справ і вже впродовж кількох років реалізуємо спільні наукові та практичні заходи з підготовки молоді у сфері протидії торгівлі людьми. Цього року ми плануємо провести наукову конференцію з питань протидії торгівлі людьми, презентувати посібник, який ми розробили з колегами із ЛьвДУВС. Крім цього, хочемо влаштувати так званий квест для команд з університетів внутрішніх справ з питань протидії торгівлі людьми із практичними кейсами розслідувань. Сподіваюся, це буде хорошим прикладом, що допоможе курсантам та студентам спробувати свої сили на практиці».

Під час другої дискусійної панелі учасники круглого столу обговорили новітні тенденції та проблеми у діяльності підрозділів по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, та карного розшуку, врахування їх у підвищенні якості професійного навчання. До дискусії долучилися представники Головного управління Національної поліції у Львівській області - начальник УБЗПТЗ Сергій Молотов, заступниця начальника відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості Слідчого управління Олена Костовська та керівниця сектору ювенальної превенції Ольга Ковальчук.

Третю дискусійну панель було присвячено підготовці фахівців за пріоритетними профілями забезпечення професійної освіти у Львівському державному університеті внутрішніх справ. Завершився круглий стіл обговоренням теми реалізації освітніх програм з урахуванням потреб стейкхолдерів.

Власне, остання дискусійна панель і була основною метою заходу: зібрати враження роботодавців від результатів освітнього процесу (почути він них, яким є наш випускник), зрозуміти потреби практичних підрозділів у науковому супроводженні правоохоронної діяльності (отримати замовлення на розробку методичних, навчальних, довідкових та інших необхідних матеріалів), а також окреслити напрями подальшої співпраці (зафіксувати конкретні пропозиції для вдосконалення програм підготовки майбутніх фахівців-поліцейських).

Усі учасники круглого столу одноголосно зійшлися у тому, щоб вважати цей захід одним із цільових обговорень освітньо-прикладних проблем і надалі запровадити цілу серію таких зустрічей для конструктивного діалогу у сфері професійної освіти.