Середа, 08 липня 2020 10:10

Юридична клініка ЛьвДУВС: надання правової допомоги, навчання студентів і турбота про громадян

Юридична клініка Львівського державного університету внутрішніх справ діє вже майже 16 років. Понад п’ять років її очолює фахівець факультету № 3 Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції старший лейтенант поліції Роман Андрусишин.

«Юридичні консультування надають здобувачі вищої освіти університету. Працюємо за кількома напрямами. Насамперед – надання безоплатної правової допомоги громадянам і впровадження в освітній процес елементів практичної підготовки фахівців у сфері юридичних послуг. А також організовуємо та проводимо правопросвітні заходи у формі лекцій та тренінгів у закладах освіти, дитячих будинках та притулках і в інших установах, – розповідає очільник Юридичної клініки Роман Андрусишин. – Ще один напрям діяльності сформувався, як реакція на ситуацію в державі – бойові дії на Сході України. З вересня 2015 року ми співпрацюємо з громадською організацією «Асоціація учасників антитерористичної операції Львівщини». Підписали відповідний меморандум щодо подальшої співпраці у напрямі надання правової допомоги учасникам АТО/ООС та їхнім сім’ям».

Від 2012 року Юридична клініка Львівського державного університету внутрішніх справ входить в Асоціацію юридичних клінік України, яка об’єднує понад 50 членів, і з 2003 року активно працює над розвитком послуг юридичних клінік найкращих університетів нашої держави. Юридична клініка ЛьвДУВС незмінно бере участь у чергових з’їздах, а також інших заходах, які організовує асоціація. Цьогоріч Асоціація юридичних клінік України отримала грант від Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» для розвитку потенціалу юридичних клінік із правозахисту та правопросвіти споживачів фінансових послуг.

Зараз консультантами Юридичної клініки є студенти юридичного факультету ЛьвДУВС Юлія Балан, Юлія Нікітіна, Діана Татусько, Світлана Цьона, Вікторія Михальчук, Катерина Шостак.

У Львівському державному університеті внутрішніх справ постійно дбають про розширення знань консультантів. Так, наприкінці минулого року Юридична клініка ЛьвДУВС у співпраці з Благодійним фондом «Легіон світла» започаткувала курс лекцій з медичного права для студентів юридичного факультету. Як наголосив Роман Андрусишин, таке навчання дуже важливе, адже ми всі так чи інакше є споживачами медичних послуг. Інколи виникають проблеми, пов’язані з незнанням своїх прав та обов’язків, а також прав та обов’язків медичних працівників. Тому важливо розуміти правовідносини у сфері надання медичної допомоги, підстави виникнення зобов’язань із надання медичних послуг.

Роман Андрусишин був учасником воркшопу розвитку регіональних лідерів Асоціації юридичних клінік України «Проектний менеджмент та фандрейзинг для юридичних клінік». Захід проходив за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Також здобував міжнародний досвід розвитку таких проєктів – брав участь у науково-практичних заходах у межах програми «Перша міжнародна школа професійних навичок для керівників та викладачів юридичних клінік», що відбувалися минулоріч у Польщі.

«Це була чудова нагода обговорити стан та перспективи розвитку європейської мережі юридичних клінік. Окремо ознайомилися з історією польської мережі юридичних клінік та її діяльністю сьогодні. Ми мали нагоду побувати в юридичних клініках Університету Лазарського та Варшавського університету соціальних та гуманітарних наук», – згадує Роман Андрусишин.

На завершення розмови керівник Юридично-консультаційного центру зазначив, що й надалі розвиватимуть цей проєкт у напрямі безоплатної правової допомоги соціально незахищеним верствам населення, проведенні різноманітних правопросвітніх заходів, наданні правової допомоги учасникам АТО/ООС та їхнім сім’ям, представленні інтересів громадян у судах та інших установах, а також продовжуватимуть впроваджувати теоретичні навики молодих правників у практичну діяльність.

Підготувала Наталія Павлишин, газета «Юрист»
Фото з архіву пресслужби ЛьвДУВС