П'ятниця, 03 липня 2020 14:43

У ЛьвДУВС відбувся вебінар щодо проблемних питань огляду місця події

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся вебінар на тему «Проблемні питання огляду місця події з метою виявлення, фіксації, вилучення та упакування біологічних слідів людини».

Участь у заході взяли Аліна Зинь, завідувачка відділення біологічного дослідження та обліку Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України та Олександра Захарова, завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС. Онлайн-навчання відбулося для випускників 4-х курсів факультетів №1 та №2.

Олександра Захарова зазначила, що недостатнє володіння слідчим та дізнавачем навичками проведення слідчих (розшукових) дій загалом та огляду місця події зокрема негативно впливає на викриття кримінальних правопорушень.

Аліна Зинь звернула увагу на ефективність використання спеціальних знань і науково-технічних засобів під час пошуку, виявлення та вилучення слідів – об’єктів біологічного походження.

Такі сліди є вагомими речовими доказами не тільки у кримінальних провадженнях про вбивства, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, розбійні напади, зґвалтування, грабежі, а й інших кримінальних правопорушеннях.

Важливе значення для встановлення всіх обставин має вивчення механізму виникнення слідів біологічного походження. Це дозволяє за слідами, виявленими на місці кримінального правопорушення, одягом потерпілого та підозрюваного встановити місце скоєння правопорушення, місце розміщення і положення потерпілого та злочинця в час нанесення пошкоджень, траєкторію пересування пораненого або переміщення трупа, швидкість цих дій та напрямок руху, особливості особи злочинця тощо.

Під час вебінару також йшлося про тактичні і дослідницькі прийоми, які необхідно використовувати під час огляду місця події з урахуванням виду кримінального правопорушення. Крім цього, курсантам розповіли про правила поводження з біологічними слідами людини під час отримання зразків для експертизи з метою збереження їх доказового значення.