П'ятниця, 19 червня 2020 16:14

У ЛьвДУВС відбувся науковий семінар «Сучасний конституціоналізм: проблеми теорії та практики»

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся науковий семінар «Сучасний конституціоналізм: проблеми теорії та практики». Захід пройшов дистанційно за допомогою онлайн-платформи ZOOM.

Участь у семінарі взяли науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти Львівського державного університету внутрішніх справ, представники Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Прикарпатського інституту імені Михайла Грушевського ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом», Національної академії внутрішніх справ, Ужгородського національного університету, а також суду та адвокатури.

site

Привітав учасників наукового заходу завідувач кафедри адміністративно-правових дисциплін юридичного факультету ЛьвДУВС Мирослав Ковалів. Він наголосив, що проблеми теорії та практики сучасного конституціоналізму є дуже актуальними. Саме тому Львівський державний університет внутрішніх справ проводить цей науковий захід уже не перший рік. Мирослав Ковалів побажав усім плідної праці та конструктивної дискусії.

На семінарі розглянули питання соціально-політичного виміру конституціоналізму, його історії та сучасного стану. Учасники обговорили шляхи вдосконалення конституційно-правового механізму взаємодії між органами публічної влади в Україні. Крім цього, торкнулися проблеми реалізації конституційних прав і свобод людини та громадянина.

На заході йшлося також про класифікацію та форми Конституції, юридичні дефекти конституційного подання щодо закону про державну мову. Звучало питання контролю за діяльністю місцевого самоврядування в Іспанії. Учасники також обговорили референдум як форму прямої демократії та захист права фізичної особи на персональні дані в Україні.