П'ятниця, 12 червня 2020 16:41

У ЛьвДУВС пройшло навчання курсантів, які проводитимуть тренінги з формування культури законності та доброчесності для школярів

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся наступний етап реалізації проєкту щодо формування культури законності та доброчесності курсантами університетів внутрішніх справ серед дітей віком 15-17 років. Проєкт втілюють одночасно у трьох містах – Львові, Одесі та Херсоні. За задумом організаторів, здобувачі вищої освіти проводитимуть бесіди зі школярами на теми законності та доброчесності.

Координаторка проєкту Олена Ковальова, представниця Одеського державного університету внутрішніх справ, так пояснює ідею цієї ініціативи: «Ми хочемо передати принципи законності та доброчесності тим, кому лише зможемо. І сподіваємося, що вони передаватимуть їх далі як естафету. І є велика надія, що згодом ми усі матимемо суспільство, вільне від недоброчесних вчинків, оскільки вони є підґрунтям корупційних проявів. Адже корупція – це проблема, що не дає розвиватися багатьом сферам. Тому цей наш маленький крок може стати вагомим внеском у розвиток України».

Раніше у рамках проєкту відбувся круглий стіл, під час якого представники вишів, підрозділів ювенальної превенції, шкільні офіцери поліції, курсанти та старшокласники зі Львова, Одеси та Херсона напрацьовували спільні підходи щодо виховання культури законності та доброчесності серед молоді.

Сьогодні ж для курсантів, які беруть участь у проєкті, провели онлайн-навчання з підготовки до тренінгу зі старшокласниками.

Курсант 2-го курсу факультету №1 ЛьвДУВС Роман Білий - один з тих, хто зголосився проводити бесіди зі старшокласниками. Юнак не вперше зустрічатиметься зі школярами. Раніше він уже навідувався до рідної школи, аби розповісти учням про рідний університет та своє курсантське життя. Роман ділитися враженнями від сьогоднішнього навчання. «Зустріч допомогла сформувати уявлення, як правильно проводити тренінг, доносити інформацію про поняття законності та доброчесності до учнів шкіл, - розповідає Роман. – Адже самі ці поняття для школярів досить складні. Не кожен може розуміти, про що йдеться. Ми виробили алгоритм як правильно надавати цю інформацію, як зацікавити учнів, привернути їхню увагу до такого питання, як зробити зустріч результативною. А ще зрозуміли, як мотивувати. Не лише пояснити, що означає законність та доброчесність, а й дати зрозуміти, для чого вони нам потрібні, чому необхідно їх дотримуватися, і чому між ними є взаємозв’язок. Нам важливо, щоб у майбутньому школярі керувалися цими поняттями у повсякденному житті».

На тренінгу курсанти навчалися, розглядаючи різні ситуації та виконуючи вправи, розроблені організаторами. «Ця зустріч навчила нас, що поняття законності та доброчесності варто доносити школярам на прикладі різноманітних життєвих історій. Адже «суху» теорію не кожен зрозуміє і не всім вона цікава», - наголошує курсант Роман Білий. У хлопця уже сформована своя чітка позиція щодо законності та доброчесності, яку він хоче передати школярам: «На мою думку законність і доброчесність – речі взаємопов’язані. Людина повинна мати внутрішні переконання, дотримуватися закону не лише керуючись страхами перед покаранням, а для того, щоб не створювати ланцюжок негативних наслідків для себе та інших. Для мене ці два поняття як одне ціле. Не можлива законність без доброчесності, і навпаки».

Завідувач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету №3 ЛьвДУВС Данило Йосифович розповідає, що від Львівського державного університету внутрішніх справ у проєкті беруть участь семеро юнаків та дівчат. Усі вони навчаються на другому курсі та є представниками трьох факультетів. Серед них не лише львів’яни, але й мешканці Волинської, Черкаської і Хмельницької областей. «Сьогоднішня зустріч відбулася з урахуванням рекомендацій, напрацьованих під час попереднього круглого столу, - зазначає Данило Йосифович. - Це була практична фаза застосування методичних рекомендацій, ми провели їхню апробацію. Після цього тренінгу очікуємо на зворотній зв’язок від усіх учасників навчань, на їхні пропозиції та зауваги, аби вдосконалювати цей проєкт та робити його максимально ефективним».

У рамках проєкту цього місяця курсанти проведуть онлайн-навчання для старшокласників своїх міст, аби розповісти їм про культуру законності та доброчесності.

Нагадаємо, захід реалізується у рамках програми національних обмінів проєкту "Культура законності", який адмініструється ЛМГО “Центр культурного менеджменту” за фінансування Посольства Королівства Нідерландів в Україні.