П'ятниця, 12 червня 2020 15:19

ЛьвДУВС приєднався до благодійної акції зі здачі крові

(1 Vote)

До Дня донора крові, який у всьому світі відзначають 14 червня, працівники та курсанти ЛьвДУВС відвідали Львівський обласний центр служби крові.

Представники університету традиційно долучаються до цієї благодійної ініціативи. Серед них є й такі, хто здає кров уже багато років поспіль.

Декан факультету №1 полковник поліції Олексій Авраменко – донор зі стажем. У його посвідченні донора крові та її компонентів – близько 30 записів. «Я займаюся донорством з 1996 року, - розповідає декан факультету. - Спершу здавав кров в лікарні швидкої медичної допомоги. Згодом – для потреб Військово-медичного клінічного центру Західного регіону».

Вихованці факультету №1 підтримують добру справу, започатковану Олексієм Авраменком. Тож щороку зголошуються бути волонтерами. Випускник цього факультету Іван Летнянка розповів, що почав займатися донорством три роки тому.

«Сьогодні я тут вже сьомий раз. Намагаюся здавати кров хоча б тричі на рік. Вважаю таку ініціативу дуже потрібною, адже ми приносимо користь суспільству, допомагаємо іншим людям», - наголошує юнак.

Волонтери можуть також здавати кров адресно. Сьогодні в завідувача кафедри тактико-спеціальної підготовки факультету №3 Юрія Йосипіва відбирали компоненти крові, - тромбоцити, необхідні для порятунку життя онкохворої дитини.

Завідувач донорським відділом Львівського обласного центру служби крові Ігор Горбань розповів, що з часу запровадження карантину кількість донорів різко зменшилася. Зазвичай в день приходило близько 60-70 людей, а зараз – наполовину менше, тож потреба у поповненні банку крові є надзвичайно великою.

Волонтери ЛьвДУВС наголошують, що й надалі долучатимуться до донорства, адже добре розуміють, що така ініціатива може врятувати не одне життя.