UA

Четвер, 11 червня 2020 17:24

У ЛьвДУВС відбулись навчання щодо основних положень антикорупційного законодавства та правил етичної поведінки

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ спільно з Управлінням запобігання корупції МВС України відбулися навчання щодо основних положень антикорупційного законодавства (обмежень, заборон), а також правил етичної поведінки. Захід проходив у режимі онлайн за допомогою платформи Zoom.

Із привітальним словом до учасників звернувся ректор ЛьвДУВС Роман Благута. Він побажав усім, хто долучився до заходу, цікавої та конструктивної дискусії. Крім цього, відзначив, що учасниками навчань стали понад 120 представників закладів та установ системи МВС.

Начальник Управління запобігання корупції Міністерства внутрішніх справ України Анатолій Фодчук відзначив важливість цього заходу для усіх його учасників. «Дуже цінно, коли професіонали можуть передати свої знання, поділитися досвідом та навичками. Бажаю усім плідної праці та можливості отримати відповіді на ті питання, які хвилюють у повсякденній роботі», - підкреслив Анатолій Фодчук.

Участь у навчанні взяли працівники науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів МВС України, територіальних медичних об’єднань МВС України, регіональних сервісних центрів у Закарпатській, Львівській, Волинській, Тернопільській та Рівненській областях, медичного реабілітаційного центру МВС України «Перлина Прикарпаття», а також представники Львівського державного університету внутрішніх справ.

Розпочав навчання доцент кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету № 3 ЛьвДУВС Володимир Висоцький. Він представив доповідь на тему міжнародних та національних підходів до виховання доброчесності для працівників структур системи МВС.

Про кримінальну відповідальність за порушення антикорупційного законодавства та особливості кваліфікації корупційних злочинів у сфері службової діяльності розповіла Оксана Броневицька, доцентка кафедри кримінально-правових дисциплін юридичного факультету ЛьвДУВС.

Начальниця 6 відділу (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Марта Самченко обговорила з присутніми поняття конфлікту інтересів та його види. Йшлося і про практичні аспекти запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, у тому числі у зв’язку з наданням адміністративних послуг.

Також на зустрічі торкнулися теми обмеження щодо одержання подарунків, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, спільної роботи близьких осіб. Згадали про питання фінансового контролю.

Доцент кафедри адміністративно-правових дисциплін юридичного факультету ЛьвДУВС Юрій Лозинський запропонував учасникам семінару обговорити тему адміністративної відповідальності за порушення антикорупційного законодавства України. Йшлося також про особливості кваліфікації адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, у сфері службової діяльності.

Володимир Братковський, старший викладач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету № 3 ЛьвДУВС, торкнувся питання оцінки корупційних ризиків у діяльності державних органів та юридичних осіб.

Уповноважений з антикорупційної діяльності ЛьвДУВС Андрій Годяк, який був модератором заходу, розповів присутнім про організацію роботи юридичної особи публічного права щодо співпраці з діловими партнерами. На зустрічі обговорили антикорупційні застереження в договорах юридичної особи публічного права із діловими партнерами. Також йшлося про налагодження ефективної взаємодії з викривачами та організацію роботи щодо створення умов для повідомлень про факти порушення вимог антикорупційного законодавства.

Завершив навчання начальник відділу Управління запобігання корупції МВС України Сергій Яременко, який наголосив на актуальності проведеного заходу та побажав усім учасникам ефективно використати на практиці отримані сьогодні знання.