Шаблоны Joomla 3.5

Четвер, 04 червня 2020 12:53

Тема обговорення - війна та насильство у сучасному глобалізованому світі

Written by
Rate this item
(1 Vote)

У Львівському державному університеті внутрішніх справ за допомогою однієї з онлайн-платформ відбувся науковий семінар «Війна та насильство у сучасному глобалізованому світі».

3

Участь у заході взяли науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти ЛьвДУВС. Також до семінару долучилися начальник науково-дослідної лабораторії Наукового центру Сухопутних військ Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Олександр Турчак, начальник відділу запобігання, виявлення злочинів та інших правопорушень Західного територіального управління Військової служби правопорядку Віталій Курись, та адвокат, керуючий партнер юридичної компанії «Перітус Консалтинг» Назар Олексюк.

2

З вітальним словом до присутніх звернулася проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська, яка зазначила, що обговорювана проблема, на жаль, не перестала бути актуальною для українського суспільства. Та й загалом у світі насильство і різні форми прояву війни стають дедалі загрозливішими.

«Війна не тільки набуває ознак гібридності, а й демонструє прояви організованої злочинності та масового порушення прав людини», – наголосила Ольга Балинська.

У виступах доповідачі висвітлювали різні аспекти проблеми, зокрема й теоретичні. Учасники семінару торкнулися питань трансформації насильства у сучасному світі. Обговорили форми насильства і соціально-правові технології їх попередження. Крім цього, на заході розглядали питання «жінки і війни» в контексті гендерної та гуманітарної проблеми. Окрема увага була приділена особливостям гібридної війни Росії проти України, її механізму та етапів.

4

Учасники семінару висловили доцільним протистояти соціальній агресії, підтримувати волонтерський рух, а також мирні засоби вирішення спірних питань.

У підсумку науково-педагогічні працівники ЛьвДУВС та запрошені експерти дійшли висновку про необхідність наукових семінарів, дискусій або круглих столів з актуальних питань війни. Також про поглиблення гендерної освіченості здобувачів освіти та посилення наукової активності науково-педагогічного складу через включення у подальші наукові плани зазначеної проблематики.

Read 248 times