Четвер, 21 травня 2020 16:03

У ЛьвДУВС обговорили проблеми реформування законодавства про працю та у сфері соціального захисту

У ЛьвДУВС відбувся науково-практичний семінар «Актуальні проблеми реформування законодавства про працю та у сфері соціального захисту». Захід проходив у режимі онлайн.

З вітальним словом до присутніх звернулася проректорка ЛьвДУВС, доктор юридичних наук, професор Ольга Балинська.

«Сьогодні ми говоритимемо про реформування трудового законодавства, законодавства у сфері соціального захисту. Є низка документів, які засвідчують намагання України вдосконалити законодавство у сфері праці та соціального захисту. Але Закон України «Про працю», який обговорюють з грудня минулого року, викликав дуже багато резонансних запитань. Звичайно, чимало законодавчих ініціатив варті уваги. Але не бракує і проблем. Мої колеги-науковці погодяться з тим, що не вистачає норм, які будуть врегульовувати дисципліну праці, тих, що стосуються праці неповнолітніх осіб, безпеки та умов праці, розвитку персоналу. Усі ці проблем потребують обговорення наукової спільноти і я рада, що сьогодні у нас є така можливість. Бажаю усім плідного конструктивного діалогу».

Учасниками науково-практичного семінару були представники Львівського державного університету внутрішніх справ, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗУ, Донецького юридичного інституту МВС України, Національного університету біоресурсів та природокористування України, Академії «Штефан чел Маре» МВС Республіки Молдова, Головного управління Держпраці у Львівській області, Управління кадрового забезпечення ГУНП у Львівській області, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, представники суду та нотаріату.

На семінарі обговорили теоретико-правові проблеми регулювання трудових відносин та відносин соціального захисту в Україні. Йшлося і про основні напрями реформування трудового законодавства в сучасних умовах. Темами для дискусій стали також правові проблеми соціального захисту населення в Україні та шляхи їх вирішення. Крім цього, на заході торкалися питань гендерної рівності у законодавстві про працю та у сфері соціального забезпечення, трудових прав поліцейських.