Вівторок, 19 травня 2020 17:17

Поради для майбутніх вступників: як обрати професію до душі

Профорієнтаційний форум завершився, але поради вступникам щодо вибору майбутньої професії не вичерпуються. У цій публікації сертифікована тренерка та старша викладачка кафедри економіки та економічної безпеки ЛьвДУВС Олена Столяренко розповість про формулу вибору професії та проведе тест для визначення особистісних рис і професійних здібностей.

Перш за все, потрібно проаналізувати, які у вас здатності та психологічні особливості, - наголошує тренерка. Важливо, щоби робота підходила під ваш темперамент, була затребувана та актуальна на ринку праці. Втім, найголовніше, - це працювати за фахом, від якого отримуєш задоволення.

prof

Отож, тренерка відкрила вступникам формулу вибору професії. Вона складається з декількох кроків. «Насамперед, пригадайте, про що мріяли у дитинстві, - порадила Олена Столяренко. - В юності ми уявляємо собі дуже яскраве майбутнє, але коли дорослішаємо, ховаємо ці мрії у скриньку. Тож відкрийте її і згадайте, ким хотіли бути».

«Наступний етап – візуалізація цілі. Напишіть, ким ви бачите себе через п’ять років та чітко уявіть, як обіймаєте майбутню посаду», – зазначила тренерка.

На цьому етапі Олена Столяренко запропонувала виконати вправу під назвою «SWOT-аналіз». На аркуші паперу необхідно намалювати табличку і зробити чотири рядки. В першій -написати свої сильні сторони. До прикладу, - таланти, позитивні якості, навички. У другому рядку зазначте свої слабкі сторони. У двох наступних - слід вказати, що дає вам професія, яку ви обираєте, а також які перешкоди можуть стати на шляху досягнення цілі.

Наступний крок – профорієнтаційна діагностика. Тренерка розповіла про тест «Психогеометрія професій», під час якого учасниками потрібно обрати фігуру, яка найбільше до душі: квадрат, трикутник, прямокутник, коло або зигзаг. Згодом Олена Столяренко пояснила значення кожної із них. «Якщо вибрали квадрат, значить ви невтомний працівник, - зауважила викладачка. - Вашими перевагами є витривалість і терпіння. Отож, ви можете стати відмінними адміністраторами, фінансистами, бухгалтерами».

А от ті, хто обрав серед інших фігур трикутник - енергійні та сильні особистості. Вони можуть працювати менеджерами та управлінцями.

«Люди, яким найдужче до вподоби прямокутник перебувають на межі змін. Вони не задоволені способом і стилем життя, який зараз ведуть. Тому їм необхідно змінювати професію», – радить Олена Столяренко.

Якщо ви обрали коло, значить ви чудові комунікатори, а ще -вмієте слухати й емоційно відгукуватися на переживання іншої людини. Тож вам найкраще підійде професія менеджера з підбору персоналу.

Наостанок викладачка пояснила, що означає зизгаг. «Він символізує креативність і творчість. Це найбільш унікальна фігура, адже єдина розімкнута серед всіх інших. Інтернет-маркетологи та PR-менеджери – це ваші професії», - зазначила Олена Столяренко.

Наступний крок для вибору майбутньої професії – це прийняття рішення.

«Оцінивши свої дитячі мрії, цілі на майбутнє, провівши діагностику за допомогою різних тестів, ви повинні зробити вибір. І тут настає момент великої відповідальності, яку ви не можете перекласти на своїх рідних та друзів. Тому потрібно ретельно подумати й дослухатися до власної інтуїції та відчуттів, щоб у кінцевому результаті ваш вибір виправдав всі очікування», - наголосила експертка.

На завершення Олена Столяренко процитувала слова Матері Терези: «Все, що ви робите, робіть із любов’ю, або взагалі не робіть» та побажала молоді обрати професію за покликанням душі.

Нагадуємо, що всі відео з Профорієнтаційного форуму ви можете переглянути онлайн на сторінці факультету управління та економічної безпеки ЛьвДУВС у «Facebook»