Четвер, 14 травня 2020 13:50

Профорієнтаційний форум: обговорюємо вибір майбутньої професії та неформальну освіту

Продовжуємо спілкуватися про вибір майбутньої професії, а також про неформальну освіту як додаткове джерело здобуття необхідних навичок та знань.
Цього разу до Профорієнтаційного форуму долучилася сертифікована консультантка з профорієнтації Ксенія Єшмина. Нагадаємо, що захід відбувся онлайн на сторінці факультету управління та економічної безпеки ЛьвДУВС у соціальній мережі «Facebook».

У своїй розповіді Ксенія Єшмина торкнулася вкрай важливого та проблемного для багатьох підлітків питання – як довести батькам, що ти вже дорослий і можеш самостійно обрати виш та спеціальність. Адже часто стикаємося з ситуацією, коли плани батьків не співпадають із думкою їхнього чада щодо майбутньої професії. Відтак, у сім’ї на цьому підґрунті виникає конфлікт.

Спеціалістка розповіла як дітям діяти в такій ситуації і довести батькам, що вони готові до відповідального вибору свого професійного шляху.

«Звісно, розмова має бути спокійною та виваженою. Поясність батькам, ким ви хочете бути і як плануєте цього досягти. Серйозність своїх намірів можете довести додатковими заняттями, які в майбутньому допоможуть під час навчання у виші. Якщо батьки побачать, що ви відповідально відноситеся до вибору фаху і готові витрачати вільний час задля досягнення мети, вони стануть поважати ваш вибір», – радить Ксенія Єшмина.

Експертка також торкнулася теми неформальної освіти. Вона відзначила, що профорієнтаційні уроки, передбачені шкільною програмою, класні керівники здебільшого використовували як виховну годину. Це, певною мірою, було однією з причин появи неформальної освіти. Крім цього, поштовхом стало і бажання людей у певний момент змінити спеціальність чи здобути додаткові навички та знання, яких не дали впродовж навчання у школі.

«Неформальна освіта має свої переваги. Це, перш за все, швидка та гнучка реакція на потреби ринку праці. По-друге, завжди є можливість обирати час навчання, місце та тривалість. Вона може бути у вигляді курсів, репетиторства, стажування та багато іншого», – відзначила Ксенія Єшмина.

Тож зараз актуально поєднувати формальну та неформальну освіту, щоби бути кваліфікованим спеціалістом і відповідати усім викликам та потребам часу, - наголосила насамкінець експертка.