Шаблоны Joomla 3.5

Середа, 13 травня 2020 14:14

Якими вміннями повинен володіти спеціаліст майбутнього – розповідає психологиня Тетяна Зеляновська

Written by
Rate this item
(0 votes)

Сьогодні ми продовжуємо давати корисні поради абітурієнтам, які стоять на порозі вибору майбутньої професії.

site

Нагадаємо, що на сторінці факультету управління та економічної безпеки ЛьвДУВС у «Facebook» відбувся Профорієнтаційний форум. Серед гостей, які спілкувалися із аудиторією, - психологиня з 12-річним досвідом Тетяна Зеляновська.

Вона відзначила, що закордоном давно існує практика так званих містечок професій. Саме тут діти можуть «приміряти» на себе обраний фах: пожежника, поліцейського, лікаря, продавця та багато інших. В Україні віднедавна також створюють такі містечка, де дітки обирають те, що їм до душі, і мають змогу попрацювати за цією професією у реальних умовах. Звісно, під наглядом дорослих.

«В Україні, на жаль, використовують багато застарілих методик, які орієнтовані на професії, що вже не актуальні або ж зникли взагалі», – відзначає психологиня.

Вона додає, що лише незначна їх кількість дійсно відповідають сучасним вимогам та є справді ефективними. Зокрема, профорієнтаційна тестова платформа «Magellano Університет», розроблена в Італії спільно з університетом міста Падуя.

Тетяна пояснила, як працює така методика: «Спершу школяр має пройти велику кількість тестів. Це займає приблизно годину. Після цього з ним зв’язується спеціаліст, який їх аналізує, надає консультацію й практичні поради».

Загалом, така методика забезпечує всебічний психологічний аналіз інтересів, нахилів та здібностей молодої людини, її ставлення і мотивацію до навчання.

Фахівчиня наголосила, що світ не стоїть на місці. Все модернізується, а, отже, і вимоги до спеціалістів також змінюються. Тетяна Зеляновська визначила перелік вмінь, якими повинен володіти спеціаліст майбутнього, щоби досягти успіху на професійній ниві.

«Перш за все, потрібно бути крос-функціональним, – підкреслює психологиня. – Це означає здатність працювати на межі професій. Не менш важливим є вміння збирати і розпоряджатися великим об’ємом інформації. Крім цього, за останні роки відбувся стрімкий розвиток віртуальної реальності, тому необхідними є навички дистанційної роботи. Тим паче, в умовах епідемії коронавірусу це як ніколи актуально і затребувано».

Вона додала, що знання мов, готовність до міжкультурних переміщень та вміння самонавчатися в напрямку IT також будуть перевагою на ринку праці.

«Перш ніж ставити перед собою мету, потрібно добре знати, чи відповідає вона нашим життєвим цінностям. Адже при досягненні цілі, що не співпадає з цінностями, ви не отримаєте задоволення ні від шляху до мети, ні від її досягнення», – підсумувала психологиня під час Профорієнтаційного форуму.

Read 183 times