Середа, 04 березня 2020 11:22

Львівські патрульні поділилися досвідом із вихованцями ЛьвДУВС

Для здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету №3 ЛьвДУВС провели бінарне заняття. До вишу завітали заступниця начальника відділу зв’язків з громадськість УПП у Львівській області Віра Проців та інспектор цього ж відділу Наталія Терлецька. Вони провели заняття на тему «Зміст та напрямки профілактичної діяльності Національної поліції». Зустріч відбулася за ініціативи доцентки кафедри адміністративного права та процесу Олександри Хитри.

Патрульні розповіли юнакам та дівчатам, які загрози можуть чатувати на них у віртуальному світі. Чимало говорили про кібербулінг та як від нього вберегтися.

Присутнім запропонували подивитися на світ очима нетверезого водія, аби переконатися, що вживання алкоголю суттєво впливає на координацію рухів та швидкість реакції. Одягнувши так звані «алкоокуляри», магістри мали пройти спеціальним килимком та намалювати вихід із лабіринту. Впоратися із цим начебто легким завданням виявилося доволі непросто, адже диво-пристрій імітував стан сп’яніння.

На бінарному занятті розповідали також про відповідальність за керування у стані сп’яніння. Працівники патрульної поліції наголосили, що з вини нетверезих водіїв нерідко стаються ДТП з тяжкими наслідками, у яких гинуть та травмуються люди. Розповіли, що ремені безпеки є вкрай важливим елементом дорожньої безпеки, але ними часто нехтують.

Віра Проців і Наталія Терлецька відзначили, у Львові функціонують різні громадські організації, які протидіють наркообігу у місті. Небайдужі громадяни фіксують підозрілих осіб, які здійснюють або шукають «клади» з наркотичними речовинами, та повідомляють у поліцію. Таким чином спільними зусиллями виявляють і затримують правопорушників.

Крім цього, на занятті йшлося про принципи community policing. Поліцейські наголосили, що ефективна взаємодія поліції та громади є ключовим фактором у створенні безпечного середовища. Така співпраця дозволяє попередити чимало проблемних ситуацій, а довіра населення, своєю чергою, сприяє формуванню позитивного іміджу поліції.