Середа, 12 лютого 2020 11:39

У ЛьвДУВС презентували глобальну благодійну Місію Миру

(1 Vote)

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася презентація глобальної благодійної Місії Миру «Почуйте нас! Діти світу за мир!».

Захід відбувся за участі представників Міжнародної академії літератури та журналістики (МАЛіЖ), Департаменту азербайджанської молоді в Україні ОКАУ, Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО, Міжнародних Центрів «Місія Миру» Білорусі та Польщі, львівського міського центру «Галицьке юнацтво», , кримсько-татарського народу та Грузії.

До участі у заході організатори також запросили учнівську та студентську молодь, сім'ї учасників бойових дій, усіх тих, хто змушений був покинути рідні домівки через військові конфлікти.

Із вітальним словом до присутніх звернувся ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута: «Всі ми, дорослі, зобов'язані створити безпечне середовище для розвитку наших дітей. Але, щоб це втілити, дітей треба чути, забезпечити їм умови, аби вони могли висловити свої думки. Сьогоднішній захід дасть цю можливість — почути і поспілкуватися. Ми раді, що можемо виступати як платформа для обговорення питань молоді та дітей у глобальних процесах: утвердженні миру, безпечного середовища розвитку, права на освіту та самоосвіту, на вільну комунікацію. Кредо Львівського державного університету внутрішніх справ: «Хочеш бачити майбутнє — спілкуйся з молоддю. Хочеш отримати майбутнє — вкладай у молодь». Тож слід вкладати душу у молоде покоління, прагнути зробити їх щасливішими, дати їм можливість розвиватися».

До присутніх у залі звернувся Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Азербайджан Азер Худієв: «Сьогодні ми говоритимемо про сакральні речі, ті, які для кожної людини є священними. Ми живемо у важкий період історичного часу. На усіх континентах панує непроста атмосфера, повна загроз та викликів. Усьому світу потрібен мир. Проте він настільки крихкий, що навіть маленькі геополітичні турбулентності зіштовхують країну в гуманітарну катастрофу».

Леся Корнат, начальниця управління у справах національностей, релігії та фінансово-планової роботи ЛОДА, відзначила важливість заходу і доцільність його проведення у Львівському державному університеті внутрішніх справ. «Важливо те, що ми говоримо про мир у навчальному закладі, що це питання піднімає молодь. Хоча, нічого дивного у цьому немає. Адже мир для молоді та дітей — це майбутнє. Майбутнє здобувати освіту, будувати сім'ї, подорожувати… Якщо не буде буде миру, дуже багато складових цього майбутнього у нас зникнуть, - зазначила Леся Корнат. - Львів сьогодні далеко від фронту та зони бойових дій. Але це лише на перший погляд. Бо ніхто не застрахований від того, що війна може прийти у його дім. Сьогодні у Львові відбувається багато подій: відкриттів виставок, конференцій, концертів. Але варто пам'ятати, що все це може проходити тут лише завдяки тому, що за тисячу кілометрів, в холодних окопах, під відкритим небом і постійною небезпекою кулі снайпера, є тисячі солдат, які тримають для нас мирне небо. І нам потрібно про це пам'ятати і дякувати їм за це. Якщо ми будемо думати і говорити про мир, якщо ми кожен на своєму місці робитиме все для того, щоб це мирне небо тримати над головами наших дітей, то все у нас буде гаразд».

Привітав учасників презентації Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку. «Ми живемо в час, який дуже змінюється. Уже важко передбачити, що буде завтра. Але є одна важлива річ, яка ніколи не змінюється. Я говорю про історію. Історія України, яка твориться сьогодні, - більш ніж героїчна. Ми маємо відстоювати свою країну, своє місто, свою сім’ю. І пам'ятати надважливе гасло: в єдності – сила», - зазначив він.

Презентував проєкт глобальної благодійної Місії Миру «Почуйте нас! Діти світу за мир!» Василь Тарчинець, ректор Міжнародної академії літератури і журналістики. Він зазначив, що ця Місія є безстроковою. Вона передбачає проведення виїзних редакцій, благодійних концертів, мостів миру, виставок та інших миротворчих заходів.

Юні поети та публіцисти з дитячого клубу «Чичек», учасниками якого є представники кримсько-татарської спільноти, зачитали присутнім у залі поетичні твори. Згадували про події на Майдані та втрату Криму, про трагічні сторінки історії нашої держави. На завершення у пам'ять про загиблих на Сході України запалили свічки, а також випустили у небо голубів миру.

Фото Марти Петрів та Андрія Бомчика