Четвер, 05 грудня 2019 16:39

Представник ЛьвДУВС розповів прикордонникам як протидіяти домашньому насильству

У рамках акції «16 днів проти насильства» завідувач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету №3 Данило Йосифович провів лекцію для працівників Львівського прикордонного загону.

Представник ЛьвДУВС зазначив, що у суспільстві досі побутує чимало міфів про домашнє насильство. Дехто вважає це явище нормою, однак, насправді це дуже серйозна проблема, яку не можна замовчувати. Данило Йосифович розповів про адміністративну відповідальність, яку передбачено щодо кривдників, пояснив, що таке гендерно зумовлене насильство. Окрім цього, ознайомив присутніх із результатами «Опитування з питань добробуту та безпеки жінок», що проводилося ОБСЄ у 2018 році.

Також звернув увагу, що особи, які перебували у зоні конфлікту, є більш схильними до розв’язання проблемних ситуацій силовими методами та частіше вчиняють такі дії.

«Якщо свідком домашнього насильства стає дитина, вона відповідно до закону визнається потерпілою та має право проходити корекційні програми. Це дійсно потрібно. Адже часто саме ті, хто спостерігали за домашнім насильством, уже пізніше, у дорослому віці, повторюють поведінку батьків, бо переконані, що це норма», - наголосив Данило Йосифович.

Поступово розвіявши існуючі міфи про домашнє насильство, представник ЛьвДУВС ще раз наголосив, що про такі факти не можна мовчати. Слід обов’язково звернутися за допомогою до поліції або ж зателефонувати на національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства.

Фото прес-служби Львівського прикордонного загону