П'ятниця, 29 листопада 2019 18:11

У ЛьвДУВС обговорили питання тактико-спеціальної та фізичної підготовки курсантів і студентів

(1 Vote)

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся постійно діючий науково-практичний семінар «Актуальні питання тактико-спеціальної та фізичної підготовки курсантів та студентів закладів вищої освіти».

Цього разу семінар мав два напрями роботи. Одним з них були питання особливостей «входження в приміщення» при відомих та невідомих рівнях ризику для працівників Національної поліції. Іншим - затримання злочинця в умовах обмеженого простору. Семінар максимально акцентували на практичній частині питання, щоб під час заходу можна було якомога більше побачити та навчитися.

Ігор Сидорук, декан факультету №2, привітав усіх учасників семінару, побажавши їм плідної праці та можливості здобути для себе нові знання.

Декан факультету №3 Степан Гнатюк зауважив, що до семінару долучився підрозділ КОРД ГУНП у Львівській області та підрозділ патрульної поліції ТОР. Нагадав присутнім, що на базі ЛьвДУВС проходила адаптація скандинавської моделі охорони публічного порядку та безпеки. І університет має сертифікованих інструкторів, які можуть працювати тренерами з впровадження цих знань та навичок.

У вступному слові Олена Тьорло, в.о. завідувача кафедри спеціальної фізичної підготовки факультету №2, зауважила, що одним із напрямів семінару обрали затримання злочинця в умовах обмеженого простору не даремно. «Адже майже всі підрозділи стикаються з тим, що доводиться працювати із затриманням злочинців в коридорах, ліфті, транспорті. Ми постійно робимо корективи до навчальних і робочих планів зі спеціальної фізичної підготовки. Тому що для кожного з підрозділів потрібні різні спортивні та практичні навички. Зараз ми готуємо навчальний посібник, знімаємо відеоматеріал на цю тему», - наголосила вона.

«Цей захід є важливим для нашої кафедри, - зазначив завідувач кафедри тактико-спеціальної підготовки факультету №3 Юрій Йосипів, - бо, запрошуючи практичних працівників, ми маємо можливість учитися у них. 80-90% навчання нашої кафедри — це практичні заняття. Ми постійно намагаємося залучати практиків у освітній процес. У кафедри тактико-спеціальної підготовки велика навчально-полігонна база. За ініціативи керівництва університету зараз будується ще два стрілецькі тири. Один із них унікальний для нашого закладу вищої освіти. Він розрахований на 10 стрілецьких місць одночасно. Є можливість заїзду транспорту, відкриття з нього вогню. Уже виготовлений кулеуловлювач. На території навчального корпусу на вулиці Городоцькій ми облаштовуємо ще один, так званий, kill house, який включає в себе шість кімнат, пов'язаних між собою. Це своєрідний лабіринт, де можна тренувати навички в обмеженому просторі у приміщенні з невідомим плануванням”.

Після офіційної частини відкриття семінару усі учасники перемістилися до тренувальних полігонів.

Представники підрозділу КОРД ГУНП у Львівській області провели навчання із затримання особливо небезпечних злочинців, які забарикадувалися в будинку та не погоджуються на перемовини, натомість застосовують вогнепальну зброю. «Ми показали, як ми працюємо в таких ситуаціях, - розповів після навчань представник підрозділу КОРД. - На будь-який виїзд ми завжди вирушаємо як на бойовий. Адже ніколи не знаєш, що тебе там чекає».

Участь у семінарі взяли представники Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Львівського державного університету фізичної культури імені І. Боберського, Батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Львів» та підрозділу КОРД ГУНП у Львівській області, Управління патрульної поліції у Львівській області.