П'ятниця, 29 листопада 2019 13:22

До ЛьвДУВС завітали представники Спілки багатодітних сімей

(1 Vote)

До Львівського державного університету внутрішніх справ завітали представники Спілки багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина». Організація була створена у 2007 році та об’єднує сім’ї, що виховують трьох і більше діток. Працівники ЛьвДУВС провели для матерів ознайомче заняття із самооборони, а малечі розповіли про правила безпеки на вулиці, показали різні спецзасоби та навчили, як надавати першу домедичну допомогу.

Представники кафедри спеціальної фізичної підготовки факультету №2 Олена Тьорло, Олександр Флуд і Тарас Мороз показали жінкам, як звільнятися від захватів і обхватів, захищатися від ударів.

Вони наголосили, що, насамперед, потрібно зробити все можливе, щоби не вступати з нападником у фізичний контакт, та розповіли про заходи безпеки. Зокрема, завжди варто повертатися додому людними й освітленими місцями, не скорочувати шлях через парк, просити, щоби хтось зустрів на виході з громадського транспорту.

Жінкам показували, як діяти в ситуації, коли злодій намагається вирвати торбинку з рук, ухопив за волосся. Олександ Флуд підкреслив, що не потрібно соромитися кричати, кликати на допомогу. Коли поряд є машина, слід вдарити по ній підручними засобами, аби спрацювала сигналізація. Все, що є під рукою, можна використати для захисту.

Олена Тьорло описала одну особливість нашого організму: «Коли людина дивиться прямо перед собою, вона периферійним зором бачить приблизно 180 градусів. У стресовій ситуації поле зору зменшується, створюється ефект, ніби ви дивитеся у трубу. Тоді ви бачите лише перед собою. І це небезпечно, адже хтось може підійти збоку чи ззаду, а ви не зможете вчасно зреагувати, тому потрібно підібрати правильне тактичне положення відносно небезпеки».

Поділилася своїми враженнями від заняття одна з матерів Спілки Галина Василенко: «Я зрозуміла, що потрібно завжди тримати себе в тонусі. Такі заняття необхідні, щоби навчитися базових прийомів самозахисту, адже ми не знаємо, звідки чекати небезпеки. Бути уважним та обережним, ніколи не розслаблятися, йдучи десь у темну пору доби, – ось чим варто керуватися. Сьогодні мені показали, що все ж таки жінки не є на стільки слабкі, в них є потенціал, яким ми можемо скористатися в потрібний момент».

А для дітей працівники кафедри тактико-спеціальної підготовки факультету №3 Юрій Йосипів, Мар’ян Курляк та Володимир Синенький розповіли про дотримання особистої безпеки. Наголосили, що слід бути уважними, повертаючись зі школи. Не можна брати до рук підозрілі предмети. Про такі знахідки потрібно одразу повідомляти у поліцію або батькам.

Дітям показали макети саморобних вибухових пристроїв та спецзасоби, які є на озброєнні в Національної поліції України. З особливим захопленням маленькі гості приміряли на собі маскувальну куртку, шолом, бронежилет.

Діти задавали питання про обов’язки поліцейського, навчання курсантів в університеті. Працівники вишу розповіли їм про переваги навчання у ЛьвДУВС та розказали про умови вступу.

Також на прикладі манекену показали, як надавати першу домедичну допомогу.

Голова Спілки багатодітних сімей Ольга Ярмолюк відзначила, що в організації дбають про безпеку жінок та дітей, тому постійно в пошуках різних тренінгів, занять. Вона подякувала за можливість побувати у Львівському державному університеті внутрішніх справ та отримати цінні теоретичні й практичні знання.