Середа, 27 листопада 2019 17:33

У ЛьвДУВС відбувся вечір пам'яті жертв Голодомору (відео)

Розпочався вечір пам'яті жертв Голодомору дитячим зверненням із минулого. Зі сцени у напівтемряву залу з вуст дитини лунали трагічні за змістом факти про жахливий геноцид 1932-1933 років в Україні і проникливі прохання до Бога хоча б про крихту хліба та порятунок від голодної смерті.

«Це був найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю народу найродючішої землі. Без стихії, без засухи, без війни - в самому центрі Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу від 7 до 10 мільйонів людей. Нехай сьогодні наш зал стане храмом духовності, храмом Скорботи і Пам’яті за кожну невинну душу», - звернулася до присутніх ведуча Наталія Прохорчук, здобувачка освітнього ступеня «магістр» факультету №3.

Продовжився вечір віршем «Пам'яті Голодомору», продекламованим студенткою факультету управління та економічної безпеки Тетяною Парій.

Студенти факультету психології Богдан Мочар, Назар Кіт та Вікторія Ониськів відтворили на сцені театралізоване дійство про жахливі події голодних років.

Студентка факультету №3 Іванна Сеньківська виконала зворушливу пісню «Небо падало».

Музична композиція «Найби вже весна» прозвучала у виконанні вихованки факультету управління та економічної безпеки Оксани Лінинської.

Впродовж вечора присутні в залі спостерігали зі світлин, проектованих на сцену, трагічні картини нелюдських страждань українського народу від штучно створеного голоду.

«Найбільшим досягненням українців у це десятиліття було те, що вони його пережили. Воістину говорять - колективний голод, колективний холод, біль і страждання, колективна смерть - вони й понині кровоточать у серцях тих, хто пережив ці страшні роки», - звучало зі сцени.

Вірш «Пам'ять серця» виконала студентка юридичного факультету Богданна Шукалович. А пісню «Мальви» - вихованка факультету психології Кароліна Гапчич. Студентка юридичного факультету Анастасія Лазар продекламувала вірш «Сторінка зі щоденника 33».

Під звуки пісні «Свіча» у виконанні курсантки факультету №1 Христини Багрій сцену осяяли вогники у руках учасників вечора пам'яті. Під удари метронома зал хвилиною мовчання вшанував мільйони винищених у Голодоморі.

Завершився вечір пам'яті життєствердною піснею «Ми Україна», яку виконала курсантка факультету №2 Діана Шп’єх.