Шаблоны Joomla 3.5

Середа, 27 листопада 2019 11:41

Представники ЛьвДУВС побували на відкритті виставки вітражного та мозаїчного мистецтва

Written by
Rate this item
(1 Vote)

У Львівському палаці мистецтв відбулося відкриття виставки «Забарвлене сонячне світло» угорського митця Мікші Рота. На заході побували ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута, проректор Мар’ян Гурковський, проректорка Ольга Балинська, науково-педагогічні працівники та вихованці вишу.

На виставці презентували ескізи вітражів авторства Мікші Рота – найвідомішого митця у стилі модерн вітражного та мозаїчного мистецтва.

Привітали гостей заходу голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Іван Собко, Генеральний консул Угорщини у місті Ужгороді Йожеф Бугайла, Почесний консул Угорщини у місті Львові Лариса Малех та голова Товариства культури львівських угорців Габор Сарваш.

Виставку організували: Генеральне консульство Угорщини у місті Ужгороді, Міністерство зовнішньої торгівлі та закордонних справ Угорщини. Подія також відбулася за сприяння Почесного консульства Угорщини у місті Львові та Товариства культури львівських угорців.

Довідка:

Мікша Рот свого часу був засновником і керівником найбільш інноваційної угорської майстерні у стилі модерн вітражного та мозаїчного мистецтв. Його роботи неодноразово отримували найвищі нагороди на виставках, а за створення нових технологічних прийомів у вітражному мистецтві майстер удостоївся Золотої медалі короля Італії.

Кілька десятків років поспіль Мікша Рот був заступником Угорського товариства прикладного мистецтва і членом багатьох художніх і меценатських товариств. Помер у 1944-му у віці 79 років.

Read 983 times