Вівторок, 26 листопада 2019 15:25

Про нелегальну міграцію в Україні розповіли курсантам факультету №3 ЛьвДУВС

Представники Державної міграційної служби розповіли курсантам факультету №3 про проблеми нелегальної міграції в Україні. На запрошення доцента кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Володимира Висоцького до ЛьвДУВС завітали начальниця управління з питань імміграції, тимчасового перебування та протидії нелегальній міграції ГУ ДМС у Львівській області Ірина Росовська та головна спеціалістка Головного управління Олена Галушко.

Гості розповіли вихованцям вишу, яким чином Україна надає захист іноземному громадянину. Відзначили, що біженцем може бути особа, яка стала жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, політичних переконань.

«В основному шукачі захисту – це нелегальні мігранти. Ці люди покидають домівки в пошуках кращої долі», – розповіла Ірина Росовська.

Вона наголосила, що іноземці часто вдаються до різних хитрощів, аби якнайдовше залишитися в Україні. «Люди, яким на перший погляд 40 років, кажуть, що їм 17. Це зазвичай жителі Бангледешу, Вірменії та Китаю. І ми зобов’язані їх поселити в притулок для неповнолітніх допоки не проведемо експертизу встановлення віку. Вона включає в себе огляд лікарем-ендокринологом, стоматологом та рентген-знімок», - зауважила Ірина Росовська.

Фахівці відмітили, що багато європейський країн зіткнулися з проблемою біженців і що це негативно впливає на стан економіки та суспільство в цілому.

Олена Галушко описала процедуру набуття статусу біженця: іноземні громадяни приходять в міграційну службу та подають заяву, щоб отримати захист. З ними проводять декілька інтерв’ю і вирішують, чи людина має таке право. Після цього їм видають довідку з фотографією. Там також вказано прізвище, ім’я, країна, стать, ріст, особливі відмітки.

Працівники міграційної служби відзначили, що в Україні є спеціальні пункти тимчасового розміщення біженців у Закарпатській, Одеській, Київській та Миколаївській областях.

Загалом, лекція була надзвичайно цікавою та корисною для курсантів. Вони уважно слухали та задавали чимало питань.