Шаблоны Joomla 3.5

П'ятниця, 08 листопада 2019 17:27

У Львові відбулась міжнародна конференція, присвячена протидії злочинності у сучасних умовах (відео)

Written by
Rate this item
(0 votes)

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ відбулася міжнародна науково-практична конференція «Теорія та практика протидії злочинності у сучасних умовах». Співорганізатор заходу - Консультативна місія Європейського Союзу в Україні.

1

Участь у конференції взяли науковці з усіх куточків України, працівники Національної поліції, органів прокуратури та суду, державної влади і місцевого самоврядування. До роботи форуму також долучились міжнародні партнери - представники КМЄС в Україні, делегація Вищої школи поліції землі Саксонія-Ангальт з Федеративної Республіки Німеччина, Вищої школи поліції у місті Щитно та Державної технічно-економічної вищої школи в місті Ярослав (Республіка Польща).

Розпочався захід із привітального слова ректора Львівського державного університету внутрішніх справ полковника поліції Романа Благути. «Щоразу все більше інституцій долучаються до участі у цій конференції. Це, зокрема, Управління запобігання корупції та проведення люстрації Міністерства внутрішніх справ України, Національне агентство з питань запобігання корупції, органи правопорядку Західної України, судової гілки влади, представники закладів вищої освіти. Це дає можливість доволі широко обговорити проблеми протидії злочинності засобами правового регулювання», - наголосив він.

5

Начальник Управління запобігання корупції та проведення люстрації Міністерства внутрішніх справ України Анатолій Фодчук зачитав учасникам конференції привітання від державного секретаря МВС Олексія Тахтая. «Переконаний, що цей захід зібрав працівників, відданих шляхетній справі протидії злочинності, формування антикорупційної політики держави та забезпечення належного функціонування правоохоронних органів України. Це чудова нагода для спеціалістів і науковців із різних країн не тільки обмінятися досвідом та напрацюваннями, досягненнями, а й ознайомитися зі сучасним станом протидії злочинності в Україні. Сподіваюся, що ця конференція стане вагомим внеском у розвиток правоохоронної системи України та сприятиме підвищенню якості нормативно-правового забезпечення правоохоронної діяльності», - йшлося у привітанні державного секретаря МВС Олексія Тахтая.

Окрім цього, Анатолій Фодчук відзначив, що учасниками конференції є представники різних сфер правоохоронної системи, саме тому цей захід є важливим і для науковців, і для практиків.

6

Поділився своїм баченням щодо подальшого розвитку правоохоронної та законодавчої сфери голова Громадської ради при МВС України Володимир Мартиненко. «Сподіваюся, усе, що ми напрацюємо сьогодні, зможемо застосувати й на практиці. Впевнений, що міжнародний досвід і ті напрацювання, які є в українських вчених, допоможуть зменшити злочинність і корупцію, щоби жити стало комфортніше, а люди усвідомлювали - суспільство і правоохоронці є партнерами у боротьбі зі злочинністю», - наголосив він.

Із привітальним словом до присутніх також звернувся начальник ГУНП у Львівській області полковник поліції Василь Віконський. Він зауважив, що поєднання теорії та практики є вкрай важливим у роботі поліцейських. Окрім цього, очільник поліції області побажав учасникам конференції плідної роботи та продуктивної дискусії.

Перший заступник Прокурора Львівської області, старший радник юстиції Олег Капітула наголосив на актуальності науково-практичної конференції: «Одне з питань, яке буде обговорюватися сьогодні - це протидія та запобігання корупції. Сподіваємося, що у результаті обговорення буде напрацьовано чимало рекомендацій для роботи у цьому напрямі».

Голова Регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу у Львові Ханнелоре Вальєр відзначила, що ця конференція є одним із виявів прагнення реформ в Україні. Вона наголосила, що метою Місії є підтримка українських правоохоронних органів та судових інституцій у напрямку реформування.

13

Ректор Державної технічно-економічної вищої школи в м. Ярослав Республіки Польща Кшиштоф Рейман зауважив, що обмін досвідом між учасниками конференції, без сумніву, сприятиме поглибленню співпраці у сфері протидії злочинності.

Декан факультету безпеки та права Вищої школи поліції в м. Щитно Республіки Польща Іренеуш Бембас наголосив, що боротьба зі злочинністю – це виклик для кожної країни. «Часто злочинці йдуть на крок попереду від правоохоронних органів. Тому маємо зробити так, щоби ми працювали на випередження. Впевнений, що наші дискусії допоможуть виробити відповідні рішення для правоохоронних органів», - підсумував він.

14

Начальник факультету кримінальних наук Вищої школи поліції землі Саксонія-Ангальт Федеративної Республіки Німеччина, доктор, полковник кримінальної поліції Герман Гольґер відзначив: «Проблема боротьби зі злочинністю важлива для різних країн. Нам потрібно думати про майбутнє, шукати виходи зі складних ситуацій та робити це спільно».

15

Співробітник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю ЦУ СБУ, кандидат юридичних наук, доцент Юрій Луценко також привітав учасників дискусії та вручив ректорові ЛьвДУВС тематичні посібники для бібліотеки університету.

Загалом робота науково-практичного заходу була розділена на три дискусійні панелі. Спікерами першої – «Особливості застосування антикорупційного законодавства» – виступили голова Громадської ради при МВС України, голова Громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції» Володимир Мартиненко; директор Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Тарас Лопушанський; старший радник з питань боротьби з корупцією Джозеф Джулай; співробітник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю ЦУ СБУ, кандидат юридичних наук, доцент Юрій Луценко; старший радник з питань правоохоронної діяльності Марек Дзержега; професор кафедри кримінального права та кримінології Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, доцент Володимир Шаблистий. Модерував дискусійну панель перший проректор ЛьвДУВС, кандидат юридичних наук, доцент Тарас Созанський.

Спікери другої дискусійної панелі – «Кримінально-правові та кримінологічні аспекти протидії злочинності» – викладач відділу підготовки прокурорів з підтримання публічного обвинувачення в суді Інституту спеціальної підготовки НАПУ, кандидат юридичних наук доцент Інна Однолько; співробітник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю ЦУ СБУ, кандидат юридичних наук Станіслав Шептуховський; професор кафедри міжнародних економічних відносин Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій, доктор економічних наук, професор Ірина Бабець; доцент кафедри кримінального права та процесу Ужгородського національного університету, кандидат юридичних наук доцент Андрій Андрушко; доцент кафедри кримінального права Національної академії внутрішніх справ, кандидат юридичних наук доцент Михайло Акімов; директор Благодійної організації «Союз» Олена Пришляк. Модератором дискусійної панелі виступив декан факультету №1 ЛьвДУВС, кандидат юридичних наук, доцент Олексій Авраменко.

Спікерами третьої дискусійної панелі – «Кримінально-процесуальні аспекти протидії злочинності» – були викладач Вищої школи управління охороною праці в м. Катовіце (Республіка Польща) Аркадіуш Шайна; доцент кафедри кримінального права і процесу Тернопільського національного економічного університету, кандидат юридичних наук Світлана Мазепа; фахівець відділення міжнародних зв’язків Вищої школи управління охороною праці в м. Катовіце Республіки Польща Олена Кощенко; професор кафедри оперативно-розшукової діяльності факультету №2 ЛьвДУВС, доктор юридичних наук, професор Анатолій Мовчан. Завідувач кафедри кримінально-правових дисциплін юридичного факультету, кандидат юридичних наук, доцент Василь Луцик модерував роботу цієї панелі.

31

Основні ідеї та пропозиції, висловлені у доповідях і загальній дискусії під час міжнародної науково-практичної конференції, стали основою для відповідної резолюції. У її тексті, зокрема, підкреслено, що протидія корупції в Україні є завданням виняткового суспільного та державного значення, а криміналізація незаконного збагачення – важливим юридичним засобом реалізації державної політики у цій сфері. Водночас потребує вдосконалення та узгодження чинне законодавство щодо протидії корупційним проявам. Є нагальна необхідність у ефективній конфіденційній міжвідомчій інформаційно-телекомунікаційній системі електронного документообігу та постійного громадського моніторингу судових рішень у корупційних злочинах, а також модернізації так званого «інституту викривачів» та гарантій захисту їх прав.

Під час конференції було визначено основні пріоритети у сфері взаємодії правоохоронних органів у правозастосовній діяльності. Зокрема, звернули увагу на важливість реалізації державної політики у сфері боротьби із злочинністю; необхідність профілактики кримінальних та інших правопорушень; виявлення, припинення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень; розшук і затримання злочинців; забезпечення публічної безпеки та порядку; вдосконалення правової бази протидії злочинності.

32

Учасники обговорення також дійшли висновку, що інститут правоохоронних послуг потребує подальшого детального вивчення вироблення оптимальної моделі з орієнтиром на якісну оцінку з боку суспільства. Показники ефективності сучасної юридичної практики правоохоронця мають постійно моніторитися державними й громадськими інституціями й об’єктивно відображати його можливість оперативно реагувати на суспільні зміни.

Науковці та практики резюмували нагальність подолання соціально-економічного підґрунтя злочинності, а саме: правового нігілізму, відсутності у суспільстві чіткої ієрархії ціннісних орієнтирів, негативного соціально-психологічного стану, що склався внаслідок тривалих воєнних дій та занепаду розвитку окремих регіонів держави тощо. «Подолання злочинності як суспільного явища вимагає передусім громадських ініціатив, що може сприяти усуненню основних інституційних проблем та ефективній протидії злочинності в сучасних умовах», - зазначено у резолюції.

33

Загалом, учасники міжнародної науково-практичної конференції «Теорія та практика протидії злочинності у сучасних умовах» засвідчили згоду взяти активну участь у реалізації визначених завдань щодо протидії злочинності та сприяти подальшому вдосконаленню чинного законодавства України.


Більше фото на сторінці ЛьвДУВС у Facebook

Read 1460 times