П'ятниця, 04 жовтня 2019 15:11

У ЛьвДУВС обговорили проблеми приватного права

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся науково-практичний семінар «Проблеми приватного права в умовах гармонізації законодавства України з правом Європейського Союзу».

Участь у семінарі взяли науковці ЛьвДУВС, Львівського національного університету імені Івана Франка, Одеського державного університету внутрішніх справ, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Гжицького, представники суду та адвокатури.

Учасників наукового заходу привітала проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська: «Сьогоднішня тема дуже цікава та актуальна. Науковий захід націлений на обговорення проблем, які існують у сфері приватного права, європейський досвід у цій сфері, зокрема, щодо рекодифікації нормативних актів», - зазначила вона.

Із вітальним словом до присутніх звернувся декан юридичного факультету Іван Красницький. Він закликав науковців та практиків до конструктивної розмови, обміну думками, вироблення спільних рішень та плідної дискусії.

Учасники семінару зосеридили увагу на окремих проблемах застосування Закону України «Про товариства з обмеженою відповідальністю». Мова йшла про вилучення земельної ділянки для суспільних потреб як підстави припинення постійного користування, регулювання відносин у сфері реалізації права на житло, захист майнових авторських прав у світлі європеїзації приватного права. Також торкнулися питань кредитних відносин за участю подружжя. Крім цього, окреслили моменти стосовно компенсації немайнової шкоди юридичним особам у практиці Європейського суду та впливу норм міжнародного права на розвиток господарського процесуального законодавства.

У підсумку учасники семінару висловили наступні зауваження та пропозиції: - необхідно провадити послідовні дослідження питань галузей приватного права;

- важливо здійснювати ґрунтовне вивчення перспективних напрямів наукових досліджень, як от гарантії здійснення права власності, особливості деліктної відповідальності, механізм примусового виконання рішень юрисдикційних органів;

- розвивати роботу наукових гуртків здобувачів вищої освіти за напрямом роботи наукового семінару.

Тож глибокий аналіз існуючих проблем сприятиме подальшому розвитку доктрини приватного права та практики застосування законодавства, що регулює відносини в приватноправовій сфері.