Шаблоны Joomla 3.5

Понеділок, 29 липня 2019 15:38

Представник ЛьвДУВС взяв участь у Літній школі з конституційного права

Written by
Rate this item
(0 votes)

Організатор заходу – Координатор проектів ОБСЄ в Україні. Учасниками Літньої школи «Верховенство права і конституціоналізм: процесуальні права людини» стали 30 студентів та аспірантів зі всієї країни. Львівський державний університет внутрішніх справ на заході представляв ад'юнкт капітан поліції Тарас Луцький.

1

Упродовж тижня, з 21 до 29 липня, судді Конституційного Суду, Верховного Суду, провідні правники-практики й теоретики розповідали, за якими стандартами має відбуватися перегляд та перевірка законів і нормативно-правових актів щодо їх конституційності.

Під час заходу відбувалися дискусії про останні тенденції розвитку конституційного права в Україні та світі. Учасників ознайомлювали з дисциплінарною відповідальністю судді, речово-правовими способами захисту цивільних прав. Торкалися питань ролі адвокатури в демократичному суспільстві.

Зокрема, посол Генрік Вілладсен, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, під час своєї лекції відзначив, що конституційна юрисдикція є важливою частиною стримувань і противаг в демократичній державі. Адже це вкрай актуально для країн, де демократичні інститути знаходяться в процесі розбудови.

Ад'юнкт ЛьвДУВС Тарас Луцький поділився власними враженнями від проведеного часу в Літній школі: «Спілкування з людьми, які формують сучасні доктрини конституціоналізму в Україні, є хорошим досвідом для молодого покоління правників. Це надихає слухачів на подальше вивчення юридичної проблематики. В цьому контексті маємо підстави для оптимістичного прогнозу. Конституційне право стає на шлях розвитку верховенства права».

9

Представник ЛьвДУВС відзначив, що насичена, ретельно продумана та захоплива програма Літньої школи дала можливість спілкування зі студентами та аспірантами з різних закладів вищої освіти. Особливо цікавими були лектори, які акцентували увагу не лише на теорії, а й аналізували судову практику з власного досвіду. Тарас Луцький висловив подяку організаторам, викладачам та слухачам Літньої школи за особливу атмосферу, що панувала під час заходу.

За матарілами зі сторінки OSCE Project Co-ordinator in Ukraine у Фейсбуці

Read 1297 times