Шаблоны Joomla 3.5

П'ятниця, 10 травня 2019 12:59

У ЛьвДУВС відбулися змагання юних поліцейських Львівщини

Written by
Rate this item
(2 votes)

У Львівському державному університеті внутрішніх справ пройшли обласні змагання команд юних поліцейських. На фінальний етап конкурсу до Львова приїхали переможці районних та міських оглядів - діти віком від 9 до 16 років. Всього за перемогу боролися 12 команд.

1

Організували змагання Головне управління Національної поліції Львівщини, Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Служба у справах дітей та Департамент соціального захисту населення ЛОДА, а також ЛьвДУВС.

Перед початком конкурсу школярі зібралися у центрі дозвілля університету. Юні поліцейські переглянули презентаційний відеоролик про виш та дізналися про переваги навчання у ньому.

Після цього відбулось урочисте відкриття змагань. З вітальним словом до присутніх звернувся ректор Львівського державного університету внутрішніх справ полковник поліції Роман Благута: “Наші юні поліцейські, ви вже фактично обрали дуже складну, але дуже гідну професію — професію правоохоронця. Вона вимагає знань, сильних фізичних можливостей, терпіння, наполегливості, прагнення постійно вдосконалюватися, бути кращим, вміння спілкуватися з людьми. А ще - бути гуманним і справедливим. Я впевнений, що ваш вибір є свідомий. І я з радістю вітатиму усіх вас згодом уже як курсантів Львівського державного університету внутрішніх справ. Свої перші свої кроки ви вже зробили”.

Начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис зазначив: “Сьогодні ми закладаємо основи для майбутньої безпеки нашої держави України. Зараз тут зароджується новий рух, який, я вірю, переросте у масштабний проект. Обласний конкурс “Юні поліцейські” стане фундаментом великої всеукраїнської акції”.

Учасників змагань також привітала начальник управління Департаменту освіти і науки ЛОДА Галина Яворовська.

Сюрпризом для усіх присутніх став яскравий та видовищний виступ духового оркестру “Львівські фанфари” та групи мажореток “Фейєрія”.

Після урочистої частини учасники вирушили на етапи змагань. Боролися за першість у шести конкурсах. Серед них був письмовий іспит на знання Правил дорожнього руху, де кожен мав відповісти на 10 запитань.

18

У спортивному залі університету пройшли змагання з основ самозахисту. Тут учасники по черзі протистояли двом імітованим нападам та демонстрували свої знання прийомів самооборони.

21

Наступний конкурс - перша домедична допомога. Школярі мали показати на манекені як правильно робити штучне дихання та зовнішній масаж серця. Ще двоє учасників тим часом повинні були відповісти на теоретичні запитання.
22
Окрім цього, юні поліцейські виконували завдання на знання жестів регулювальника та навичок перетину перехрестя. А ще - демонстрували влучність у конкурсі з кульової стрільби.

19

Був серед інших й творчий конкурс. На сцені центру дозвілля ЛьвДУВС кожна команда представила невеличкий виступ на тему безпеки життєдіяльності. У десятихвилинних презентаціях команди співали пісні, танцювали, декламували вірші та грали на музичних інструментах.

20

За кожний конкурс журі виставляло учасникам бали.

А доки тривало підбиття результатів, для учасників змагань влаштували танцювальний флешмоб. Організували дійство активісти Львівського обласного учнівського парламенту. До танцю приєдналися не лише юні поліцейські, але й курсанти ЛьвДУВС та керівники команд. Більше сотні школярів завершили виступ гучним вигуком: “Хочу стати поліцейським!”.

24

Після цього відбулось нагородження переможців та учасників змагань. Перше місце у конкурсі виборола команда “Дорога без стресу” СЗШ №42 міста Львова. Друге місце здобула команда “Все буде добре” загальноосвітньої школи смт. Новий Яричів Кам’янка-Бузького району, а третє - посіла команда “Нерв” Львівської гімназії “Престиж”.

Капітан команди переможців дев’ятикласниця Софія Гайдук поділилася враженнями від змагань: “Ми всі так переживали. Проте тепер радість просто безмежна, це якісь незвичайні емоції! Наші сподівання виправдалися. Ми готувалися до конкурсу дуже довго. Ще з шостого класу я ходжу на гурток, де вивчаю Правила дорожнього руху. Тому виконати ці завдання для нашої команди було не складно. А от те, що конкурс з медицини буде мати теоретичні та практичні завдання для нас був неочікуваним. Ми готувалися до нього за підручниками. А хлопці до завдань із самооборони - навіть за роликами в Інтернеті. Щоб показати гарні результати з кульової стрільби наша керівник, Валентина Анатоліївна, записала хлопців на гурток у тир. Проте саме цей конкурс видався для нас найважчим. А от найбільше враження на нас справив флешмоб”.

Організатори сподіваються, що такі змагання стануть доброю традицією, адже мета конкурсу – формування у дітей навичок безпечної поведінки на вулиці, попередження правопорушень неповнолітніми та пропагування здорового способу життя.

Read 1801 times